Kocham Cię, Polsko!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 22:24, 14 lut 2019 autorstwa Paweł50 (dyskusja • edycje) (Poprawa szołbiznesu na poprawniejszą formę, J. Koroniewska to nie Aśka (bo to Joanna), chwilowy powrót, były prezes, niepotwierdzone plotki, wcześniejsze edycje UEFA CL, nie wiem czym był trymiliard (3*10^9?))

Kocham Cię, Poooooooooooooolskooooooooooooooooooooo!!

Kocham cię, Polsko o samym sobie
Choć ludzie się zgadzają, to nie jest to studio, w którym kręcono program

Kocham Cię, Polsko! (ur. 13 marca 2009, zm. 25 listopada 2012; zmart. 2016) – pseudoteleturniej[1] emitowany na TVP2 – pierwotnie w celu propagowania wiedzy o Najjaśniejszej Rzeczpospolitej i jej mieszkańcach, a tak naprawdę był to jeden z programów typu początek fajny, ale dalej to porażka. Cały ten bajzel musiał ogarniać Maciek-od-Kurzajek, a zadanie utrudniały mu Kaśka Zielińska oraz kobita od Złotych przebojów[2]. Obydwie panie śmiały się zwać kapitankami[3]. Program został zdjęty, bo byłemu prezesowi zabrakło na premię. Ale na chwilę powrócił, prowadzony przez blondynkę z reklam sieci komórkowej Play.

Co się działo podczas każdego odcinka?

I-VII seria (Uwaga! Niekoniecznie w tej kolejności!)

  • Runda 1 – Głuchy telefon – chyba każdy zna tę zabawę. Szefowa jednej ekipy daje ostatniemu zawodnikowi przeciwnej drużyny plotkę[4], którą musi przekazać dalej, mówiąc do puszki na piwo Tyskie[5], a kapitan musi powiedzieć tę plotkę, w formie bardziej pokręconej. Są jeszcze jakieś słowa-klucze, ale nikogo to nie obchodzi (poza ekipami).
  • Runda 2 – Sport[6] – patrząc na ekran należy odgadnąć, kiedy Adam Małysz zdobył medal w skokach narciarskich po raz któryś tam z kolei, lub kiedy Lewy strzelił gola podczas meczu Borussii z Bayernem[7].
  • Runda 3 – Kalambury – rozgrywka wewnątrz drużynowa[8] Za dobrą odpowiedź jeden punkt. Maksymalnie 20 punktów do ugrania.
  • Runda 4 – Telewiadomości – każdy zawodnik (poza kapitanami) czyta tekst z ciemnego monitora, uzupełniając brakujące słowa. Najtrudniejszą częścią – wbrew pozorom – jest czytanie. Można otrzymać dwa punkty za słowo.
  • Runda 5 – Polszczyzna – pan Maciej daje każdemu zawodnikowi do przeliterowania hasło, które zawiera mnóstwo błenduf ordograficznyh[9].
  • Runda 6 – Tajemniczy przedmiot – zawodnicy wypożyczają z muzeum Wojska Polskiego jakiś eksponat i podają trzy pomysły na zepsucie go. Przeciwnicy muszą wymyślić szybszy i skuteczniejszy sposób na obrócenie przedmiotu w proch.
  • Runda 7 – Znani Polacy – to samo, co Kalambury, tylko dotyczy różnych celebrytów i politykierów.
  • Runda 8 – Licytacje – coś podobnego do znanego Polsatowskiego show, w którym się ludzie targowali.
  • Runda 9 – Wiedza o Polsce – każdy zawodnik musi wiedzieć coś o Polsce[10].
  • Runda 10 – Filmowe przedszkoledzieci opowiadają o jakimś filmie, a zawodnicy muszą odgadnąć, o co im chodzi.
  • Runda 11 – Regiony Polski – szefowe dają zawodnikom pytania dotyczące regionów Polski. Powinno być proste. W praktyce bywa różnie.

VIII seria

  • Runda 1 – Cytaty TV i Film – reguły te same co w Sporcie, tylko runda dotyczy postaci z filmów i seriali.
  • Runda 2 – Zakazane słowa – jedna osoba z ekipy gada z liderem bez używania słów kSłuchacz jedynego słusznego radia ocenzurował ten niegodny fragmenta, jBlad.pngć, pCenzura2.svgć tak i nie. Jeśli jedno z tych słów padło trzy razy, to fora ze dwora!
  • Runda 3 – Kalambury – to samo, co w poprzednich seriach.
  • Runda 4 – Licytacje muzyczne – ekipy się targują, jak długi (lub nie) fragment danej piosenki potrafią zafałszować zawyć zamiauczeć „zaśpiewać”.
  • Runda 5 – Urodziny – wśród zawodników krąży wybuchowa paczka wypełniona trotylem, nitrogliceryną i dynamitem, a wygrywała ta ekipa, u której paczka nie wybuchła jednemu z zawodników prosto w facjatę.
  • Runda 6 – Kto jest kim? – każda drużyna ma przypisaną postać, prawdziwą, fikcyjną lub półfikcyjną. Muszą zgadnąć kim ona jest[11].
  • Runda 7 – Finał[12] – ekipy odpowiadają na pytania dotyczące statystyk GUS-u. Odpowiedziami są liczby, od zera do trzech miliardów miliona; ewentualnie procenty – od zera do stu[13]. Po poprawnej odpowiedzi pan Maciej z wielką gracją i wdziękiem kręci zmodyfikowanym Kołem Fortuny (które pokazuje punkty, a nie kasę), wprawiając je w ruch zalotnym ruchem dłoni.

Ciekawostki

  • Między rundami miejscowy zespół śpiewa jakieś pioseneczki i tańcował. Odgadnięcie utworu nie powinno być trudne dla ludzi słuchających radia lub oglądających Jaką To Melodię kilka godzin dziennie.
  • W latach 2010, 2011 i 2012 program dostał wyróżnienie w Telekamerach. Chyba rziri przedawkowało colę.
  • Program był przeznaczony tylko dla osób znanych z tego, że są znane. Tylko one zostały zaproszone. Osoby prywatne nie dość, że nie dostawały zaproszeń, to nie mogły znaleźć się w tym programie. Decyzja została podjęta po to, by osoby prywatne się nie kompromitowały przed całą Polską.

Przypisy

  1. Nie prowadził rekrutacji wśród obywateli RP, przychodziły same ciała niebieskie polskiego show-biznesu
  2. W ostatniej 8. edycji jej miejsce zajęła Joaśka z koroną
  3. WTF?! (chociaż bardziej Że co, kCenzura2.svga?!)
  4. Na ogół niepotwierdzoną
  5. Z zastrzeżeniem, że podziurawiony kabel od Internetu musi być naprężony tak, żeby poziomica wskazała poziom, a nie krzywiznę
  6. Przed porażką Polski w piłce skopanej 2012 nazywała się Euro 2012
  7. W poprzednich edycjach Ligi Leszczów
  8. Znaczy się, kapitan robi jakieś wygibasy, a podwładni odgadują o co lub kogo chodzi
  9. Między innymi wieś Hożuf na południu Polski
  10. bo co to za Polak, co chociaż jednej rzeczy o swoim kraju nie wie?
  11. Lub nie jest, ale takie odpowiedzi niestety nie były punktowane
  12. Nareszcie!
  13. Chociaż ani 0% ani 100% nie było poprawną odpowiedzią na którekolwiek pytanie