Mali: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Leptones. Autor wycofanej wersji to KillFighter.)
Linia 12: Linia 12:
{{t}}kraj gdzieś w Afryce. Słynie z bankructwa oraz średnich piłkarzy jak [[Mahamodou Diarra]], który jest razem z [[Jerzy Dudek|Jurkiem Dudkiem]] zastępcą rezerwowych zarezerwowanych rezerwowców rezerwowych w [[Real Madryt|Realu Madryt]]. Owe państwo nie posiada wielu obiektów turystycznych, gdyż w Mali takowe nie istnieją. Ma prostą faunę, florę, politykę, linie graniczne, tabliczkę mnożenia oraz instrukcję obsługi.
{{t}}kraj gdzieś w Afryce. Słynie z bankructwa oraz średnich piłkarzy jak [[Mahamodou Diarra]], który jest razem z [[Jerzy Dudek|Jurkiem Dudkiem]] zastępcą rezerwowych zarezerwowanych rezerwowców rezerwowych w [[Real Madryt|Realu Madryt]]. Owe państwo nie posiada wielu obiektów turystycznych, gdyż w Mali takowe nie istnieją. Ma prostą faunę, florę, politykę, linie graniczne, tabliczkę mnożenia oraz instrukcję obsługi.


Jak sama nazwa wskazuje, mieszkańcy Mali są nieduzi. Wszelkie dobra naturalne tego kraju (piasek i błoto) znajdują się bowiem na poziomie gruntu, dzięki czemu [[ewolucja]] zadbała, by Mali nie musieli męczyć się za bardzo podczas pracy.
Jak sama nazwa wskazuje, mieszkańcy Mali są nieduzi. Wszelkie dobra naturalne tego kraju (piasek i błoto) znajdują się bowiem na poziomie gruntu, dzięki czemu [[ewolucja]] zadbała, by Mali nie musieli męczyć się za bardzo podczas pracy. Przeciętna kobieta posiada 6.35 dziecka. Aż 64% populacji mieszka na wsiach (czytaj: pustynia). 80% ludności zamiast używać języka francuskiego jak <s>Bozia przykazała</s> zapisane jest w konstytucji używa własnego dziko-afrykańskiego języka bambara. W 1992 roku prezydentem Mali zostaje absolwent Uniwersytetu Warszawskiego Alpha Oumar Konaré, który w sumie nic nie zrobił, dlatego w 2002 roku władzę objął niejaki pan Amadou Toumani Touré.

Stolicą owego kraju jest Bamako. Ewentualnie kilka skromnych obiektów można zaliczyć jako miejsca, które zaciekawią jedynie nielicznych turystów. Są nimi:
- Wieża Banku Centralnego Państw Afryki Zachodniej w Bamako (o dziwo tak profesjonalne budynki też istnieją w tym kraju [trudno to pojąć ale nie jest on z piasku i błota])
- Malijskie Muzeum Narodowe (znajdują się w nim zbiory okazów sztuki ludowej XXI wieku takie jak maski, kapelusze i lwie skóry znalezione gdzieś w pustyni)
- lokalne targowiska (najciekawsze miejsce w Mali)
- Wielki Meczet (jak sama nazwa wskazuje może pomieścić się tam dużo rodowitych mieszkańców Mali)


{{stub|geo}}
{{stub|geo}}

Wersja z 23:01, 27 lis 2014

Szablon:Tkraj gdzieś w Afryce. Słynie z bankructwa oraz średnich piłkarzy jak Mahamodou Diarra, który jest razem z Jurkiem Dudkiem zastępcą rezerwowych zarezerwowanych rezerwowców rezerwowych w Realu Madryt. Owe państwo nie posiada wielu obiektów turystycznych, gdyż w Mali takowe nie istnieją. Ma prostą faunę, florę, politykę, linie graniczne, tabliczkę mnożenia oraz instrukcję obsługi.

Jak sama nazwa wskazuje, mieszkańcy Mali są nieduzi. Wszelkie dobra naturalne tego kraju (piasek i błoto) znajdują się bowiem na poziomie gruntu, dzięki czemu ewolucja zadbała, by Mali nie musieli męczyć się za bardzo podczas pracy. Przeciętna kobieta posiada 6.35 dziecka. Aż 64% populacji mieszka na wsiach (czytaj: pustynia). 80% ludności zamiast używać języka francuskiego jak Bozia przykazała zapisane jest w konstytucji używa własnego dziko-afrykańskiego języka bambara. W 1992 roku prezydentem Mali zostaje absolwent Uniwersytetu Warszawskiego Alpha Oumar Konaré, który w sumie nic nie zrobił, dlatego w 2002 roku władzę objął niejaki pan Amadou Toumani Touré.

Stolicą owego kraju jest Bamako. Ewentualnie kilka skromnych obiektów można zaliczyć jako miejsca, które zaciekawią jedynie nielicznych turystów. Są nimi: - Wieża Banku Centralnego Państw Afryki Zachodniej w Bamako (o dziwo tak profesjonalne budynki też istnieją w tym kraju [trudno to pojąć ale nie jest on z piasku i błota]) - Malijskie Muzeum Narodowe (znajdują się w nim zbiory okazów sztuki ludowej XXI wieku takie jak maski, kapelusze i lwie skóry znalezione gdzieś w pustyni) - lokalne targowiska (najciekawsze miejsce w Mali) - Wielki Meczet (jak sama nazwa wskazuje może pomieścić się tam dużo rodowitych mieszkańców Mali)


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.