Nonsensopedia:Prawa autorskie: Różnice pomiędzy wersjami
M (krwix) |
M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa Typowekonto; przywrócono ostatnią wersję autorstwa 31.0.89.163.) Znacznik: rewert |
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 3 użytkowników) | |
(Brak różnic)
|
Aktualna wersja na dzień 09:00, 11 sie 2024
Treść Nonsensopedii jest udostępniana w oparciu o licencję Creative Commons-Attribution-Share Alike License 3.0. Udziela się zezwolenia do kopiowania, rozpowszechniania i/lub tworzenia treści zależnych od artykułów Polskiej Nonsensopedii zgodnie z zasadami Creative Commons-Attribution-Share Alike License 3.0 lub dowolnej późniejszej opublikowanej przez organizację Creative Commons.
Najprościej mówiąc, można kopiować, rozpowszechniać i modyfikować treści zawarte na Nonsensopedii, pamiętając jednak, aby spełnić warunki podane niżej.
Obowiązki i prawa Nonsensopedystów[edytuj kod]
Jeśli tworzysz lub edytujesz artykuły Nonsensopedii, wszystko, co wpisujesz do artykułów, jest objęte licencją CC-BY-SA-3.0. Żeby tekst mógł legalnie znaleźć się na Nonsensopedii, musi:
- mieć prawa autorskie do wpisanego tekstu (sam/a go stworzyłeś/aś)
- tekst pochodzi ze źródła, które zezwala na objęcie treści tekstu licencją CC-BY-SA-3.0. Może znajdować się on na licencji „public domain”, CC-BY w wersji dowolnej lub CC-BY-SA w wersji 3.0 lub nowszej.
Nie zamieszczaj treści, które mogą naruszać prawa autorskie. Może to w konsekwencji spowodować kłopoty prawne. W przypadku wszelkich wątpliwości co do statusu prawnego, nie zamieszczaj pracy.
Informacja nie jest objęta prawem autorskim, dlatego jest zupełnie dozwolone wykorzystanie informacji zawartej w jakimś źródle (np. innej encyklopedii), przetworzenie jej w sposób twórczy i zamieszczenie w Nonsensopedii.
Prawa i obowiązki czytelników Nonsensopedii[edytuj kod]
Jeśli użytkownik Nonsensopedii chce wykorzystać materiały w niej zawarte, może to zrobić zgodnie z CC-BY-SA, czyli:
- dzieła, w których są wykorzystane muszą same być objęte licencją CC-BY-SA-3.0 lub nowszą;
- należy zaznaczyć informację o pochodzeniu pobranego materiału z Nonsensopedii;
- należy umożliwić dostęp do „wolnej” treści pobranego materiału, czyli tekstu źródłowego;
- należy wyjaśnić innym warunki licencji, na jakiej rozpowszechniany jest utwór.
Co zrobić, jeśli znajdziesz przypadek naruszenia praw autorskich[edytuj kod]
Najlepiej odpowiednio oznaczyć tę stronę, ewentualnie podając szczegóły na stronie dyskusji danego artykułu.
W przypadkach osób nagminnie naruszających prawa autorskie, po stosownym ostrzeżeniu, możliwość edytowania Nonsensopedii przez tę osobę może zostać zablokowana.