Nonsensopedia:Nondane
Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Nondane to pomocnicza wiki Nonsensopedii (pod adresem dane.nonsa.pl) służąca zbieraniu i porządkowaniu informacji o Grze. Dowiesz się dzięki niej na jakich stronach Gry występuje Michał Wiśniewski. To już samo w sobie powinno wystarczyć, ale jak nadal nie jesteś przekonany, to tego jest więcej.
Cel
Chwilowo głównym celem Nondanych jest inwentaryzacja wszystkich stron w Grze, by stworzyć kompletną bazę danych wątków i motywów. W dłuższej perspektywie Nondane mają ułatwiać moderację Gry, łączenie ze sobą wątków i tworzenie nowych stron.
Kto może edytować?
Tylko osoby z uprawnieniami agenta Matrixa lub od bałwanka wzwyż. O uprawnienia męcz adminów.
Zbierane dane
- Typy stron to meta-oznaczenie nieodnoszące się zbytnio do treści strony. Większość stron oznaczymy jako zwykła strona – oprócz stron kończących Grę (śmierć, wygrana, itp.) oraz rozpoczynających wątki. To powinno być wypełnione dla każdej strony.
- Wątki – mianem tym określamy wydarzenia ciągnące się przez kilka stron (np. pobyt na bezludnej wyspie). Starajmy się zbytnio ich nie rozdrabniać bez potrzeby. To powinno być wypełnione dla każdej strony.
- Motywy to „tagi”, a za ich pomocą zaznaczamy postacie, przedmioty i sytuacje. Dzięki temu znajdziemy wszystkie strony, w których np. ktoś korzysta z telefonu. Tego nie musisz wypełniać dla każdej strony, ale staraj się coś dobrać – nawet w sytuacji, w której dany przedmiot pojawia się jedynie jako opcja. Drzewo motywów znajdziesz tutaj. Metatagi zaczynają się gwiazdką, np. dane:Motyw:* Strony pisane niezrozumiale. Jeśli dane zjawisko/przedmiot ma kilka synonimów z równą szansą użycia, wypisz wszystkie, rozdzielając je spacją, np. dane:Motyw:Menel żul kloszard – dzięki temu podpowiedzi będą reagowały na wszystkie słowa.
- Moc konwergencji to możliwość zalinkowania do danej strony z zupełnie innego wątku. Wątek, który nie wymaga konkretnych wydarzeń przed nim ma dużą moc konwergencji, zaś strona odwołująca się do sytuacji opisanej wcześniej – małą. To powinno być wypełnione dla każdej strony.
- Znaczniki moderacji – zaznaczamy śmiało, jeśli stronie czegoś brakuje. Strona potrzebuje ogólnej redakcji? Zawiera długi opis, który należałoby uśmiesznić? Wyglądałaby lepiej z grafiką lub większą ilością opcji? Zaznacz – ktoś kiedyś się tym zajmie (miejmy nadzieję).
- Opis – luźne uwagi i zastrzeżenia. Można tutaj doprecyzować, co nam się nie podoba lub co konkretnie należałoby poprawić.