Nonsensopedia:Moderatorzy treści

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Nonsensopedia:Inżynierowie)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kanciapa / Społeczność / Moderatorzy treści

Moderatorzy treści – użytkownicy Nonsensopedii posiadający część uprawnień adminów. Dysponują możliwościami m.in. usuwania i odtwarzania stron i plików, przenoszenia plików, podglądu usuniętych treści, zabezpieczania stron i automatycznego rewertu (jak bałwanki). Uprawnienia mogą być przyznawane (i odbierane) przez administratorów po przeprowadzeniu krótkiego głosowania.

Jak zostać modem

Pierwszym krokiem jest uzyskanie uprawnień bałwanka (wedle zasad tam obowiązujących). Jeśli poprzez pracowitość, rzetelne sprawdzanie ostatnich zmian, rozważne korzystanie z rewertu, bezbłędne wykonywanie czynności administracyjnych oraz poprawne posługiwanie się szablonem {{ek}} pokażesz, że jesteś w stanie odpowiedzialnie korzystać z możliwości usuwania stron, będziesz mógł się ubiegać o przyznanie uprawnień moderatora treści – wystarczy się zwrócić do któregokolwiek administratora, a ten po konsultacji z resztą administracji powinien nadać ci uprawnienia.

Uprawnienia moderatora treści mogą też otrzymać doświadczeni w pracach administracyjnych użytkownicy, którzy nie mogą już poświęcać tyle czasu na edytowanie, ale zamierzają się czasem udzielać.

Warunki i zasady

  • Warunkiem ubiegania się o prawa moderatora treści jest spełnianie wymogów stawianych bałwankowi (znajomość Kanciapy, pracowitość, dobra opinia społeczna itd.) i ogólna ogarniętość.
  • Do nadania uprawnień moderatora konieczne jest poparcie kandydata przez bezwzględną większość administratorów. Głosowanie w tej sprawie może zostać przeprowadzone na kanale IRC lub na Porum.
  • Analogicznie przebiega proces odbierania uprawnień moderatora (konieczna bezwzględna większość administratorów za odebraniem). Uprawnienia mogą zostać odebrane w trybie natychmiastowym przez któregokolwiek z administratorów w przypadku nadużycia uprawnień lub nagannego zachowania.
  • W sytuacji nadzwyczajnej lub w przypadku, gdy administratorzy pozostają niedostępni, moderator ma prawo zostać operatorem kanału #nons i dbać o porządek.
  • Moderator może utracić swoje uprawnienia po sześciu miesiącach nieusprawiedliwionego braku aktywności.
  • Jeśli moderator traci swoje uprawnienia, ale nadal pragnie czynnie uczestniczyć w projekcie, przysługują mu prawa bałwanka.

Do czego przydają się uprawnienia moderatora

Przede wszystkim ma się pełen arsenał narzędzi do patrolowania ozetów i większy zakres możliwości w kwestii walki z wandalizmami. Uprawnienia te też pozwalają na edycję zabezpieczonych stron (np. szablonów) i modułów.

Inżynierowie

Moderator treści może opcjonalnie uzyskać uprawnienia inżyniera, które umożliwiają mu edytowanie stron w przestrzeniach MediaWiki i związanych z rozszerzeniem Semantic MediaWiki. Uprawnienie to nadaje i odbiera biurokrata. Jest ono przeznaczone głównie dla osób, które chcą i umieją modyfikować kod JavaScript i CSS, ale nie mają pełnych uprawnień administratora. Listę inżynierów znajdziesz tutaj.

Zobacz też