FotoŁowca 2020
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Nonsensopedia:Pacynka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Nonsensopedia:Pacynki)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kanciapa / Społeczność / Pacynka
Pacynka

Pacynka – dodatkowe konto jednego z zalogowanych użytkowników. Służy do rozmaitych celów.

Posiadanie pacynki a kwestie regulaminowe

  1. Na Nonsensopedii nadal obowiązuje próg minimalny do głosowań zwyczajowych (100 edycji), który ma na celu wyeliminowanie głosów tych samych użytkowników z dwóch (lub więcej) różnych kont. Pacynki mają absolutny zakaz głosowania na SDU, ANM, GNM itp.
  2. Posiadanie tajnej pacynki jest w porządku do momentu, w którym jej właściciel nie zacznie przynosić encyklopedii więcej szkód niż pożytku, bądź będzie próbował odnieść osobiste korzyści (typu głosowanie na swoje artykuły/grafiki, patrz punkt wyżej).
  3. Pacynki, które dokonują wandalizmów, wywołują spory celem rozbicia społeczności i napędzają konflikty będą wykrywane, a ich właściciele karani zgodnie z obowiązującym prawem. Każdy taki przypadek jest rozsądzany osobno.
  4. Głosowanie tendencyjne jest zakazane w pełni. W przypadku prowadzenia nagonki na jakiegokolwiek użytkownika nowi użytkownicy mogą zostać sprawdzeni celem wykrycia pacynki działającej na szkodę projektu, jak to ma miejsce w punkcie wyżej.
  5. Edycje na koncie pacynki nie wliczają się do edycji użytkownika – wymagane edycje dające możliwość głosowania musi zrobić tylko jedno konto (właściciela). Tylko takie konto może oddawać głosy ważne (są wyjątki, np. pacynki głosujące w imieniu swoich właścicieli, ale tylko i wyłącznie).
  6. Pacynka nie może służyć użytkownikowi do omijania bana lub ukrywania/zafałszowywania swojej tożsamości sprzed lat chyba, że istnieje ku temu bardzo ważny powód i ukazane zostaną niepodważalne dowody na potwierdzenie prawdziwej historii użytkownika.
  7. Pacynka nie jest użytkownikiem, tylko jego drugim kontem roboczym, a więc naturalne jest, że nie może ubiegać się o żadne funkcje społeczne (m.in. zabronione jest opiniowanie wydarzeń związanych z Nonsensopedią i społecznością) ani polityczne (np. zabroniony jest udział w głosowaniach nad zmianami zasad, N:PUA, N:OUA, RFC itd.), nawet gdy stwierdza, że jest cenionym użytkownikiem sprzed lat lecz nie chce się ujawnić.

Pacynki dotychczas odkryte na Nonsensopedii lub wcale nie ukrywane[1]

Zobacz też

Przypisy

  1. W kolejności wykrycia