Wikipedia: Różnice pomiędzy wersjami
Linia 82: | Linia 82: | ||
# Demokracją – wszystkie decyzje podejmowane na Wikipedii powinny być oparte na niezdrowym rozsądku i decyzjach Sz.P. Prezydenta. |
# Demokracją – wszystkie decyzje podejmowane na Wikipedii powinny być oparte na niezdrowym rozsądku i decyzjach Sz.P. Prezydenta. |
||
# Miejscem do umieszczania twórczości własnej. |
# Miejscem do umieszczania twórczości własnej. |
||
# Miejscem do krytykowania |
# Miejscem do krytykowania czyjiś zachowań lub poglądów. |
||
# Miejscem do reklamowania wszystkiego. |
# Miejscem do reklamowania wszystkiego. |
||
# Miejscem do wpisywania rzeczy uznawanych przez autora za zabawne (choć nie są takie, bo [[Wikipedysta|Wikipedyści]] nie mają poczucia humoru). |
# Miejscem do wpisywania rzeczy uznawanych przez autora za zabawne (choć nie są takie, bo [[Wikipedysta|Wikipedyści]] nie mają poczucia humoru). |
Wersja z 16:42, 15 kwi 2020
Ogółem zaplanowano 10 misji, z których 7 już wykonano, 1 trwa, a 3 będą w przyszłości.
- Matematyka na Wikipedii[1]
Przez osiedle kursuje 15 lin autobusowych w tym 13 dziennych i jedna nocna.
- Matematyka na Wikipedii po raz drugi[2]
Zgodnie z raportem NASK […] 70% rynku obsługi nazw domeny .pl należy do 10 największych firm […] Pozostałe firmy zajmują 20% rynku.
- Matematyka na Wikipedii po raz trzeci[3]
W raporcie przedstawionym UNICEF zapewnił, że przyczyną głodu w Korei Północnej był brak żywności.
- Oczywiste informacje na Wikipedii[4]
Walory turystyczne Mazur to przede wszystkim pagórkowate ukształtowanie terenu, ponad 3000 jezior (…). Charakterystyczną cechą Mazur jest występowanie na ich terenie około 4000 jezior.
- Jednoznaczne informacje na Wikipedii
Prace feministek feministycznych opierają się na filozoficznej analizie…
- Masło maślane Wikipedii
Prosimy o uwagę przy korzystaniu z wyszukiwarki Google, ponieważ łatwo poprzez nią trafiać na strony pełne błędów, będące złośliwymi podróbkami Wikipedii.
- Wikipedia szkaluje Nonsensopedię
To, że grałem w tę grę to nie dowód na to, że istnieje.
- Metafizyka na Wikipedii
Dla mnie, to jest księga kłamstw!
- Nergal o Wikipedii
Kłamiecie
- Wikipedysta wyraża swoje racje
Wikipedia (Wielkie Imperium Kujonów, Idiotów, Pajaców, Emerytów, Debili I Analfabetów) – pełna nonsensów, oparta na idei wiki kłamliwa księga, żydokomunistyczna, stalinistyczna, syjonistyczna, filosemicka, antypolska, kujońska, masońska, propagandowa, lewacka, pornograficzna, gejowska, androgyniczna wegetariańska, faszystowska, ksenofobiczna, polonocentryczna[potrzebne źródło] i zawierająca same kłamstwa. Admini Wikipedii uważają, że Nonsensopedia jest jej głupią podróbą, gdy w rzeczywistości to oni przerabiają nasze artykuły. Potwierdzeniem tych zarzutów niech będzie to, iż po wpisaniu w niej słowa żelki zamiast słodkiego przysmaku wyskakuje nam jakaś wiocha. Jest środkiem manipulacji opinią społeczną w krajach niedorozwiniętych, które same siebie nazywają zachodem… Księga ta została zapoczątkowana przez komunistów, lumpenliberałów i chemików, celem szerzenia zakłamania i zgody na wycinkę zielonych płuc Polski.
Wikipedia to satyryczne przedsięwzięcie „encyklopedyczne”, oparte na technice MediaWiki i parodiujące Nonsensopedię. Jest zbiorem absurdalnych haseł niemających nic wspólnego z rzeczywistością, wymyślanych przez ich autorów; natomiast Nonsensopedia jest w niej żartobliwie określana mianem parodii (sic! – już przedszkolaki wiedzą, że jest odwrotnie) Wikipedii.
Czytając ją można się dowiedzieć, iż demokracja jest jedynym słusznym ustrojem, nasz kraj nazywa się Korea Północna, mieszkańcy naszego kraju mają skośne oczy, a nasza flaga jest różowo-buraczkowa. Wikipedia mówi również różne ciekawe rzeczy[5]. Interesujący wydaje się atak Wikipedystów, którzy twierdzą, iż to Nonsensopedyści znajdują się w błędzie…
Wikipedia idzie z duchem czasu i wychodzi naprzeciw polskim elitom intelektualnym: zamierza uruchomić swoją wersję dla ludków z Fotki, którą ma cechować OdPoWiEdNiA fOrMa ZaPiSu oraz uproszczenie w zakresie użytych struktur leksykalnych i gramatycznych.
Dodatkowo warto wspomnieć, że Wikipedia jest jak PGNiG. Każdy wie, że istnieje, ale nikt nie potrafi wypowiedzieć prawidłowo jej nazwy. Oczywiście jednak jej brat Wikisłownik wie już wszystko na ten temat: skrót ten wymawia się jako pingwin pe-gie-ni-gie[6]. Ponadto z dyskusji kontrowersyjnego artykułu często można dowiedzieć się więcej niż z samego artykułu.
Prawdziwa natura Wikipedii
Wikipedia to sieciowa gra RPG. Dlaczego więc nie ma tam wspaniałej gry z dzikim słoniem z serem zamiast głowy? W oryginalnej, angielskiej wersji językowej istotną częścią gry jest oddawanie czci legendarnemu bohaterowi kreskówek, słonikowi Jimbo. Skutkiem ubocznym gry w Wikipedię jest stopniowe gromadzenie masy informacji o różnym stopniu niewiarygodności, przez niektórych mylonych z sieciową encyklopedią.
Niewątpliwie ciekawostką jest to, iż jednym z artykułów, który został medalowym w największej ilości wersji językowych, jest artykuł o ubikacjach w Japonii.
Polska też ma duży wpływ na inne wersje językowe Wikipedii. Na czele artykułów, które znajdują się w największej ilości wersji językowych Wikipedii jest artykuł o Kurowie.
Podczas gry, część questów, jakie zaczniesz wypełniać, zostanie usunięta przez admina, gdyż uzna, iż liczba zdań poniżej 1000 to zbyt mało, by zacząć temat.
Sposoby weryfikacji
Jednym z najpewniejszych sposobów weryfikacji jest zwrócenie się do wyroczni Google. Google w odpowiedzi wyrzuci nam kilka linków do Wikipedii, gdzie niezależnie zweryfikujemy informacje z Wikipedii.
Jeden z zasłużonych internautów wynalazł auto(r)źródła, które polegają na tym, że podczas pierwszej publikacji danej informacji, autor cytuje sam siebie, aby uźródłowić swoją wypowiedź, dzięki temu gdy tej informacji nie ma jeszcze w Google, problem braku źródła jest niwelowany. Obecnie na całym świecie trwają prace nad wprowadzeniem tego epokowego wynalazku do Wikipedii.
Kłamstwa Wikipedii
- Lot na Księżyc był wyczynem USA w drugiej połowie XX wieku.
- Bzdura – Twardowski zrobił to kilkaset lat wcześniej.
- Gagarin pierwszym człowiekiem w kosmosie, zginął w wypadku.
- Bzdura – Gagarin nigdy nie był w kosmosie, a zginął na zlecenie Kremla, bo zaczął sypać. Poza tym chyba jest wiadome, że pierwszy był Pan Twardowski!
- Wikipedia obficie rozpisuje się o Albanii.
- Ale przecież Albania nie istnieje – to jedna wielka abstrakcja.
- Wikipedia kłamie, że Al Kaida istnieje. W dodatku oskarża Al Kaidę o współpracę z Al Kaidą!
- Według Wikipedii Maciej Maleńczuk urodził się w Radomsku.
- Ściema! Przecież każdy wie, że Maleńczuk urodził się w Wojcieszkowie koło Złotoryi, która jest koło Wrocławia, który jest w Polsce.
- Brainiac to program pseudonaukowy.
- Łżą, przecież dzięki Brainiacowi Maria Curie-Skłodowska zainteresowała się fizyką i chemią!
- Konie i króliki nie wymiotują.
- Nieprawda! Przecież Koń Rafał hasał do porzygu.
- Ryby występują tylko w wodzie.
- Głupstwo! Urzędnicy z Unii Europejskiej odkryli gatunek ryby lądowej.
- Mojang zostało założone w 2009 roku.
- Ale kłamstwo. Mojang zostało założone we wrześniu 2010 i jeszcze w infdevie nie było loga.
- W Chinach nie można używać nas!
- Bzdura! Na dole strony jest ikonka z flagą Chin!
- Kryptozoologia to wiara.
- Podłe kłamstwa. Nawet my wiemy, że to nauka.
- Wikipedia uważa, że wie wszystko, więc najwięcej.
- Kłamstwo! My wiemy więcej!
- Jednak największym kłamstwem jest to, co pisali oni o Nonsensopedii:
Nonsensopedia (…) jest zbiorem absurdalnych haseł, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością, wymyślanych przez ich autorów, a Wikipedia jest w niej żartobliwie określana mianem parodii Nonsensopedii.- Jest odwrotnie. Wszyscy to wiedzą.
Czym jest Wikipedia (według niej samej)
Wikipedia jest encyklopedią, dlatego też jest:
- Forum dyskusyjnym na każdy temat.
- Słownikiem ortograficznym języka polskiego lub wyrazów obcych.
- Tubą propagandową lub medium do propagowania swoich przekonań.
- Demokracją – wszystkie decyzje podejmowane na Wikipedii powinny być oparte na niezdrowym rozsądku i decyzjach Sz.P. Prezydenta.
- Miejscem do umieszczania twórczości własnej.
- Miejscem do krytykowania czyjiś zachowań lub poglądów.
- Miejscem do reklamowania wszystkiego.
- Miejscem do wpisywania rzeczy uznawanych przez autora za zabawne (choć nie są takie, bo Wikipedyści nie mają poczucia humoru).
- Miejscem na publikację własnych prac naukowych czy wyników badań.
- Kolekcją odnośników (linków) – zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.
- Miejscem do tworzenia swojej osobistej strony internetowej.
- Wikipedia jest serwisem typu „Ściąga”.
Pokolenie Wikipedii
Pokolenie Wikipedii to grupa ciągle edukujących się osób, której jedynym źródłem wiedzy jest Wikipedia. Odkąd Wikipedia zaczęła wykazywać względną kompletność w kwestiach interesujących szczególnie uczniów liceów, ci przestali czytać nawet podręczniki. Młodzież w podstawówkach zaczyna podzielać opinię, że jej podręczniki pisane są na podstawie Wikipedii, w związku z czym odrzuca konieczność posiadania ich oddzielnie. W konfrontacji z tym typem dezinformacji ludzie starsi, którzy kiedyś czytali encyklopedie PWN-u, teraz powoli przekonują się do tego, że Wikipedia istniała zawsze, a PWN właśnie z niej czerpało. PWN to zbiór pojęć i haseł kontrolowanych i uznanych przez klikę stetryczałych ramoli. Proponują oni te rozwiązanie jako jedynie czytelne. To dogmatyczne kompendium ma zamazać rzeczywiste wartości i treści propagowane tylko przez Wikipedię.
Opiniotwórczość
We współczesnym świecie coraz powszechniejszy jest pogląd, iż to co nie posiada hasła w Wikipedii, nie istnieje lub nie ma prawa istnieć. I tak w 2008 roku „państwo uznawane na arenie międzynarodowej” definiowano jako:
- Państwo, którego suwerenność została uznana przez większość państw ościennych.
Natomiast w niedalekiej przyszłości definicja będzie wyglądać tak:
- Państwo, które zostało opisane na większości wersji językowych Wikipedii.
I tak, jeśli Wikipedyści z całego świata zgodnie napiszą, że Polska jest prowincją Kazachstanu, polskie władze niezwłocznie uznają nieomylność Wikipedii i poddadzą się Kazachom.
Wikisłownik
Stworzony, by wytłumaczyć ludziom, czym jest kurwa. Pozwala też posłuchać, jak wymawiamy fuck, gdyby ktoś nie wiedział.
Zobacz też
- Creative Commons
- Hipokryzja
- Idealne hasło polskiej Wikipedii
- Język wiki
- Jimbo Wales
- Przypisofilia
- Wikia
- Wikitekst
Galeria
- Jakiś gościu napisał to w szkolnej pracowni 2.jpg
Niektórzy Wikipedyści śmieją się z biednych kolegów z młodszych klas
- Wielka Francja.png
Przykład bzdur pisanych na Wikipedii. Ten artykuł istnieje od 27 sierpnia 2008
- Szatanopedia.JPG
Społeczność Wikipedii
- Anmwikipedii.png
Artykuł na medal
- Ziejazciebie.png
Efekt naładowania tej grafiki na Wikipedię
- Derby przemyśla.JPG
Trudno być bezstronnym
- Wikipedia 4.png
Wspaniała praca redaktorów na Wikipedii
Przypisy