Tengen Toppa Gurren Lagann

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „00:10, 14 mar 2024” przez „Miszcz Joda (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)
Psychodeliczny kot.jpg
Psychodelic.jpg
„Nigdy nie wiesz, kiedy oni zaczną, a ty piszesz w śpiączce jak te antylopy na imprezie…”
Autor tego artykułu przedawkował… Właściwie to nie wiemy co. W każdym razie nie martw się, że nie rozumiesz tego artykułu. My też go nie rozumiemy.
Gdyby twórcy poszli wodze fantazji, to prawdopodobnie Kamina wyglądaby tak.

Prawdziwy mężczyzna nie umiera, nawet jeśli ginie!

Kamina

Twój świder jest świdrem, który przebije niebiosa!

Kamina

Kiedy zamkniesz oczy, nic nie widzisz!

Kamina

Tengen Toppa Gurren Lagann – stworzony w 2007 roku przez studio Gainax japoński serial animowany, gdzie roboty o rozmiarach wszechświata rzucają w siebie galaktykami, eksplozje wybuchają, a kwas deoksyrybonukleinowy wytwarza energię, która potem jest używana do stworzenia różnego rodzaju świdrów i ukazywania swojej zajebistości poprzez świecenie jak zielona żarówka. Jeśli nic z tego nie rozumiesz, to się nie martw, bo sami twórcy nie mieli pojęcia, co wyprawiali. Jedynie pewne jest to, że autorzy podczas pisania scenariuszy do kolejnych odcinków musieli coś przedawkować i mają ostrą obsesję na punkcie spirali i wierteł. Anime bardzo popularne na 4chanie.

Zarys fabuły[edytuj • edytuj kod]

Akcja rozpoczyna się w dalekiej przyszłości, w której ludzkość jest zmuszona siedzieć pod ziemią niczym Polacy podczas II wojny światowej, gdyż światem rządzi jakiś brodaty murzyn wraz ze zgrają futrzaków modyfikowanych genetycznie. W podziemnych wioskach często dochodzi do trzęsień ziemi, bo roboty codziennie uprawiają poranną gimnastykę.

Głównym bohaterem serialu jest Kamina Simon, którego twórczym zajęciem jest kopanie tuneli. Jest przez to jest odrzucany przez innych poza przywódcą, gdyż we wsi panuje coś w rodzaju komuny. Pewnego dnia odnajduje świecący na zielono wisiorek w kształcie wiertła, po czym chłopiec zostaje wzięty do brygady przez Kaminę – siedemnastoletniego mężczyznę (nie, broń boże, chłopca, bo ten rozszarpałby gołymi rękoma tego, kto by go tak nazwał) marzącego o wydostaniu się na zewnątrz. Ten chce wydostać się na powierzchnię, jednak jego plan się nie udaje i zostaje złapany.

Później podczas kopania Simon odnajduje robota i chce się pochwalić o tym przed Kaminą. Niedługo potem do jakieś mechaniczne coś wpada do wioski i zaczyna rozwalać wszystko do dookoła. Dochodzi do walki, do jakiej się później dołącza bojowy króliczek Playboya – Yoko. Przy pomocy mechy, który odnalazł Simon, pokonali tego złego i wreszcie uciekli ze wsi.

Postacie[edytuj • edytuj kod]

Wielki Brat Patrzy
Uwaga!

Warning / Achtung / Attention / Attenzione / Advertencia / Pozor / Atenção / Внимание / Увага / Προσοχή / Figyelem / Advarsel / Įspėjimas / Waarschuwing / გაფრთხილება / Զգուշացում / 危ない / 警告 / 注目 / 경고 / אזהרה / चेतावनी / คำเตือน / تحذير !

W dalszej części artykułu znajdują się tajne informacje.
Kontynuowanie czytania może poskutkować odwiedzinami smutnych panów w garniturach.
Simon
Według twórców jest głównym bohaterem, chociaż wiele fanów do dziś temu nie dowierza. Początkowo jest dość nerwowym czternastolatkiem zajmującym się wierceniem tuneli, przez co jest odrzucany przez innych wyłączając szefa i Kaminę, jednak pod koniec serialu staje się międzygalaktycznym kozakiem prowadzącego robota większego od wszechświata i pCenzura2.svgcego w czasie walki swoją dziewczynę znalezioną w pudełku. Jego życie jednak i tak nie było szczęśliwie, bo w ciągu siedmiu lat jego przyjaciel zginął, dziewczyna rozpłynęła się w powietrzu, a resztę życia spędził jako żebrak. Jego imię, co ciekawe, nie czyta się jak „sajmon”, ale jako „simon”[1].
Kamina
Główny powód, przez który fani mają problem ze swoją orientacją seksualną. Gość tak zajebisty, że Duke Nukem wraz z Chuckiem Norrisem baliby się go tknąć. Rzuca się z mieczem na stukrotnie większego robota mogącego go zmiażdżyć w sekundę i nie boi się niczego. Ma zadatki na poetę, o czym świadczą liczne krzyki bojowe i motywujące cytaty. W rzeczywistości Kamina był niezdarą wybiegającym bezmyślnie na pierwsze lepsze pole bitwy, przez co Simon lub ktokolwiek inny musiał go ratować tak często jak Mario swoją księżniczkę[2]. Ginie w ósmym odcinku przebity przez włócznię, ale po chwili zmartwychwstaje, by spuścić wCenzura2.svgdol złemu. Po tragicznej śmierci stał się bogiem działu /a/ na 4chanie. W samym serialu drużyna bezwstydnie zerżnęła od niego wszystkie cytaty i postawę oraz wspominają go jako symbol męskości tak bardzo, że sam Kamina znowu powraca z grobu, aby powiedzieć, żeby dali mu święty spokój. Ze względu na to, że był zakochany (i chciał ją zaliczyć[3]) w Yoko, która ma czternaście lat, powstało wiele teorii o tym, kim Kamina jest naprawdę.
Yoko
Czternastolatka, która z wygląda przypomina dojrzałą kobietę. Femme fatale w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż dzięki swemu pocałunkowi zdążyła zesłać dwóch wielbicieli do grobu. Stanowi ona kolejny powód[4], dla którego fani, mimo śmierci Kaminy, nie przestali oglądać tego serialu. W zasadzie nie pełniła żadnej roli poza pokazywaniem cycków. Od czasu do czasu próbuje komuś strzelić w łeb za pomocą jakiegoś działa. Skończyła jako samotna nauczycielka.
Viral
Jeden z futrzaków modyfikowanych genetycznie i na chwilę obecną żyjący najdłużej ze wszystkich. Jest połączeniem rekina, Strusia Pędziwiatra, geparda, dziecka Godzilli oraz Turritopsis nutriculi[5]. Lubi się bawić tasakami i innym żelastwem. Viral, po pokonaniu go jakieś kilkadziesiąt razy, zdecydował się dołączyć go sekty drużyny Simona.

Simonizm i Kaminacyzm[edytuj • edytuj kod]

Ze względu na wręcz boską zajebistość Kaminy oraz ciapowatość Simona, na początek myślano, że to właśnie Kamina jest głównym bohaterem, ale gdy się okazało inaczej, to większość z fanów przestała oglądać to anime, a w skrajnych przypadkach podzielili los Kaminy. Stąd też fandom podzielił się dwa odłamy: simonizm — którego zwolennikami są twórcy serialu – oraz kaminacyzm popierany przez 102% fanów, którzy nie chcą wierzyć, że akurat głównym bohaterem jest Simon.

Czego ten serial uczy[edytuj • edytuj kod]

  • Wszystko jest możliwe.
  • Prawdziwy mężczyzna ma w dupie zdrowy rozsądek.
  • DNA może wytwarzać energię, dzięki którą można tworzyć cokolwiek i łamać prawa fizyki.
  • Dla prawdziwego mężczyzny nie ma czegoś takiego jak prawa logiki lub fizyki.
  • Można łączyć operę z rapem i stworzyć coś zajebistego.
  • Możesz zostać trafionym cholernie wielką włócznia prosto w serce, ale jeśli jesteś mężny co najmniej jak Kamina, to będziesz mógł żyć jeszcze przez kilkanaście minut.
  • Możesz oddychać w kosmosie.
  • Cywilizacja może osiągnąć szczyt technologiczny w ciągu siedmiu lat, mimo że wcześniej była pod ziemią i mieszkańcy nie mają zielonego pojęcia o czymkolwiek.
  • Jeśli chcesz coś osiągnąć, wyjdź na zewnątrz.
  • Jeśli nie możesz czegoś rozwiązać, zjednocz się z czymś lub kimś. I nie, to że jesteś tylko człowiekiem się nie liczy. Spójrz na pierwszy punkt.
  • Możesz chodzić pół-nago lub tak, jakbyś zapomniał, że karnawał nie trwa przez cały rok, ale jeśli twoje ciało wygląda jak z greckich rzeźb, to nikt nie będzie mieć ci tego za złe.
  • Jeśli chcesz zaliczyć kobietę, zrób to od razu, nim jeszcze jakiś robot nie przebił cię na pół.

Przypisy

  1. Wymowa ta brzmi dość dziwne w języku innym niż japońskim, gdyż tak wymawia się imię Simone, które jest imieniem żeńskim
  2. On sam się do tego przyznał
  3. Tak, zmarł jako prawiczek, mimo swojej męskości
  4. Jeśli nie jedyny
  5. Taka nieśmiertelna meduza