Było... nie minęło: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
 
(Nie pokazano 15 wersji utworzonych przez 11 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{cytat|Iż Polacy nie gęsi i swe Roswell mamy!|Nieprzemijające motto programu '''„Było... nie minęło”'''.}}
{{cytat|Iż Polacy nie gęsi i swe [[Roswell]] mamy!|Nieprzemijające motto programu '''„Było… nie minęło”'''.}}
{{t}}pełen grozy, tajemnic i skutecznie podnoszący ciśnienie program telewizyjny, emitowany w [[TVP Info]]. Celem programu jest odkrycie nieistniejących [[fakt]]ów z historii [[Polska|Polski]], w szczególności przedwojennej.
'''Było… nie minęło''' – pełen grozy, tajemnic i skutecznie podnoszący ciśnienie program telewizyjny, emitowany dawniej w [[TVP Info]], obecnie w [[TVP3]]. Celem programu jest odkrycie nieistniejących [[Fakt (pojęcie)|faktów]] z historii [[Polska|Polski]], w szczególności przedwojennej.


== Zagadki historii ==
== Zagadki historii ==
Ekipa pod przewodnictwem łysiejącego redaktora jeździ po całym kraju i nie tylko, bezskutecznie poszukując różnej maści cudów technologicznych, wytworzonych w [[II Rzeczpospolita|II Rzeczpospolitej]], dzięki którym udałoby się naszemu krajowi podbić cały [[wszechświat|kosmos]], ale brzydcy [[Niemcy]] nam w tym przeszkodzili. W ramach programu szukano już:
Ekipa pod przewodnictwem łysiejącego redaktora, jeździ po całym kraju i nie tylko, bezskutecznie poszukując różnej maści cudów technologicznych, wytworzonych w [[II Rzeczpospolita|II Rzeczpospolitej]], dzięki którym udałoby się naszemu krajowi podbić cały [[wszechświat|kosmos]], ale brzydcy [[Niemcy]] nam w tym przeszkodzili. W ramach programu szukano już:
* latających talerzy [[Józef Piłsudski|Piłsudskiego]],
* latających talerzy [[Józef Piłsudski|Piłsudskiego]],
* atomowego okrętu podwodnego ORP „Śmigły-Rydz”,
* atomowego okrętu podwodnego ORP „[[Edward Śmigły-Rydz|Śmigły-Rydz]]”,
* [[czołg]]ów M1 Abrams w służbie gen. Stanisława Maczka,
* 600 [[czołg]]ów [[M1 Abrams]] w służbie gen. Stanisława Maczka,
* polskiego kosmodromu gdzieś pod Berezą Kartuską,
* polskiego kosmodromu gdzieś pod [[Miejsce Odosobnienia w Berezie Kartuskiej|Berezą Kartuską]],
* laski [[Mojżesz]]a, zwędzonej [[Adolf Hitler|Hitlerowi]] w [[1936]] roku przez polski wywiad.
* laski [[Mojżesz]]a, zwędzonej [[Adolf Hitler|Hitlerowi]] w [[1936]] roku przez polski wywiad.
W wyniku poszukiwań znaleziono trzy stare [[guzik]]i, dwa pogięte [[widelec|widelce]] i innych furę śmieci.
W wyniku poszukiwań znaleziono trzy stare [[guzik]]i, dwa pogięte [[widelec|widelce]] i innych furę śmieci.


== Schemat programu ==
== Schemat programu ==
Schemat każdego programu jest podobny:<br />
Schemat każdego programu jest podobny:
#Jakiś dziadek coś sobie przypomina i pisze do Redakcji. Zawsze pokazywany jest on i stare zdjęcie (np. ułan na tle sraczyka).<br />
# Jakiś dziadek coś sobie przypomina i pisze do Redakcji. Zawsze pokazywany jest on i stare zdjęcie (np. ułan na tle sraczyka).
#Ekipa telewizyjna (wszyscy w moro) jedzie gdzieś bezdrożami.<br />
# Ekipa telewizyjna (wszyscy w moro) jedzie gdzieś bezdrożami.
#Ekipa dociera na miejsce - zazwyczaj stary [[park]] lub błotniste [[pole]]. Rozkładany jest najnowocześniejszy sprzęt do szukania.<br />
# Ekipa dociera na miejsce zazwyczaj jest to stary [[park]] lub błotniste [[pole]]. Rozkładany jest najnowocześniejszy sprzęt do szukania.
#Ekipa łazi po polu - połowa ze sprzętem, połowa z łopatami.<br />
# Ekipa łazi po polu połowa ze sprzętem, połowa z łopatami.
#Sprzęt pika !!! Ekipa dziarsko chwyta za szpadle.<br />
# Sprzęt pika !!! Ekipa dziarsko chwyta za szpadle.
#Po trzech godzinach kopania ekipa znajduje dwa stare kapsle od [[piwo|piwa]] i zardzewiały [[gwóźdź]]. Redaktor z dumą prezentuje znalezisko, twierdząc że ów gwóźdź przybliża ekipę do odkrycia tajemnicy.<br />
# Po trzech godzinach kopania ekipa znajduje dwa stare kapsle od [[piwo|piwa]] i zardzewiały [[gwóźdź]]. Redaktor z dumą prezentuje znalezisko, twierdząc że ów gwóźdź przybliża ekipę do odkrycia tajemnicy.
#Nadchodzi wieczór. Ekipa znalazła jeszcze jeden gwóźdź i zdechłego kreta. Redaktor wyraża zadowolenie, że poszukiwany przez nich pocisk nuklearny inż. Kwiatkowskiego nie został odnaleziony, ponieważ to zdeterminuje ekipę do dalszych poszukiwań.<br />
# Nadchodzi wieczór. Ekipa znalazła jeszcze jeden gwóźdź i zdechłego kreta. Redaktor wyraża zadowolenie, że poszukiwany przez nich pocisk nuklearny inż. Kwiatkowskiego nie został odnaleziony, ponieważ to zdeterminuje ekipę do dalszych poszukiwań.
#Prezentowane jest, że w następnym odcinku ekipa będzie poszukiwać czegoś równie niedorzecznego.
# Prezentowane jest, że w następnym odcinku ekipa będzie poszukiwać czegoś równie niedorzecznego.


== Rola programu ==
== Rola programu ==
Program „Było... nie minęło” ma charakter misyjny i jest słuszny. Pokazuje, że szukanie czegokolwiek w Polsce stanowi prawdziwe ''miszyn impasibol''. Być może niedługo łysawego Redaktora zastąpi niedługo [[Jan Pospieszalski]] (też łysawy), który nie tyle będzie poszukiwał [[tajemnica|tajemnic]], co z nimi rozmawiał.
Program „Było… nie minęło” ma charakter misyjny i jest słuszny. Pokazuje, że szukanie czegokolwiek w Polsce stanowi prawdziwe ''miszyn impasibol''. Być może [[Adam Sikorski|łysawego Redaktora]] zastąpi niedługo [[Jan Pospieszalski]] (też łysawy), który nie tyle będzie poszukiwał [[tajemnica|tajemnic]], co z nimi rozmawiał.


== Zobacz też ==
{{TVP}}
* [[Sensacje XX wieku]]
* [[TVP Info]]


{{TVP}}
[[Kategoria:Polskie programy telewizyjne]]
[[Kategoria:Polskie programy telewizyjne]]
[[Kategoria:Programy TVP]]

Aktualna wersja na dzień 22:52, 9 lut 2022

Iż Polacy nie gęsi i swe Roswell mamy!

Nieprzemijające motto programu „Było… nie minęło”.

Było… nie minęło – pełen grozy, tajemnic i skutecznie podnoszący ciśnienie program telewizyjny, emitowany dawniej w TVP Info, obecnie w TVP3. Celem programu jest odkrycie nieistniejących faktów z historii Polski, w szczególności przedwojennej.

Zagadki historii[edytuj • edytuj kod]

Ekipa pod przewodnictwem łysiejącego redaktora, jeździ po całym kraju i nie tylko, bezskutecznie poszukując różnej maści cudów technologicznych, wytworzonych w II Rzeczpospolitej, dzięki którym udałoby się naszemu krajowi podbić cały kosmos, ale brzydcy Niemcy nam w tym przeszkodzili. W ramach programu szukano już:

W wyniku poszukiwań znaleziono trzy stare guziki, dwa pogięte widelce i innych furę śmieci.

Schemat programu[edytuj • edytuj kod]

Schemat każdego programu jest podobny:

  1. Jakiś dziadek coś sobie przypomina i pisze do Redakcji. Zawsze pokazywany jest on i stare zdjęcie (np. ułan na tle sraczyka).
  2. Ekipa telewizyjna (wszyscy w moro) jedzie gdzieś bezdrożami.
  3. Ekipa dociera na miejsce – zazwyczaj jest to stary park lub błotniste pole. Rozkładany jest najnowocześniejszy sprzęt do szukania.
  4. Ekipa łazi po polu – połowa ze sprzętem, połowa z łopatami.
  5. Sprzęt pika !!! Ekipa dziarsko chwyta za szpadle.
  6. Po trzech godzinach kopania ekipa znajduje dwa stare kapsle od piwa i zardzewiały gwóźdź. Redaktor z dumą prezentuje znalezisko, twierdząc że ów gwóźdź przybliża ekipę do odkrycia tajemnicy.
  7. Nadchodzi wieczór. Ekipa znalazła jeszcze jeden gwóźdź i zdechłego kreta. Redaktor wyraża zadowolenie, że poszukiwany przez nich pocisk nuklearny inż. Kwiatkowskiego nie został odnaleziony, ponieważ to zdeterminuje ekipę do dalszych poszukiwań.
  8. Prezentowane jest, że w następnym odcinku ekipa będzie poszukiwać czegoś równie niedorzecznego.

Rola programu[edytuj • edytuj kod]

Program „Było… nie minęło” ma charakter misyjny i jest słuszny. Pokazuje, że szukanie czegokolwiek w Polsce stanowi prawdziwe miszyn impasibol. Być może łysawego Redaktora zastąpi niedługo Jan Pospieszalski (też łysawy), który nie tyle będzie poszukiwał tajemnic, co z nimi rozmawiał.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]