Kocham Cię, Polsko!: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Znaczniki: rewert edytor źródłowy
M (Wycofano ostatnie edycje użytkownika Azoniasty, powód: agitka)
Znacznik: rewert
 
(Nie pokazano 15 wersji utworzonych przez 14 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Cytat|Kocham Cię, Pooooooooooooolskoooooooooooooo!!|'''Kocham cię, Polsko''' o samym sobie}}
[[Plik:Ekipa z Kocham Cię, Polsko.jpg|thumb|250px|Choć ludzie się zgadzają, to nie jest to studio, w którym kręcono program]]
'''Kocham Cię, Polsko!''' (ur. [[13 marca]] [[2009]], zm. [[25 listopada]] [[2012]]; zmart. [[2016]]) – [[Teleturniej|pseudoteleturniej]]<ref>Nie prowadził rekrutacji wśród obywateli RP, przychodziły same ''ciała niebieskie'' polskiego szołbiznesu</ref> emitowany na [[TVP2]] w celu ''propagowania wiedzy o [[Polska|Najjaśniejszej Rzeczypospolitej]] i [[Polacy|jej mieszkańcach]]'', a naprawdę był to jeden z programów typu ''początek fajny, ale dalej to porażka''. Cały ten bajzel musiał ogarniać [[Maciej Kurzajewski|Maciek-od-Kurzajek]], a zadanie utrudniały mu [[Katarzyna Zielińska|Kaśka Zielińska]] oraz [[Marzena Rogalska|kobita od ''Złotych przebojów'']]<ref>W ostatniej 8. edycji jej miejsce zajęła [[Joanna Koroniewska|Aśka z koroną]]</ref>. Obydwie panie śmiały się zwać ''kapitankami''<ref>WTF?! (albo ''co, k{{cenzura3}}a?!'')</ref>. Program został zdjęty, bo [[Juliusz Braun|prezesowi]] zabrakło na premię. Ale powraca, prowadzony przez blondynkę z reklam sieci komórkowej [[Play]].


'''Kocham Cię, Polsko!''' (ur. [[13 marca]] [[2009]], zm. [[25 listopada]] [[2012]]; zmart. [[2016]], dobity [[2018]]) – [[teleturniej]] emitowany na [[TVP2]] – pierwotnie w celu ''propagowania wiedzy o [[Polska|Najjaśniejszej Rzeczpospolitej]] i [[Polacy|jej mieszkańcach]]'', a tak naprawdę był to jeden z programów typu ''początek fajny, ale dalej to porażka''. Ze względu na swój poziom, do programu są zapraszani wyłącznie celebryci. Hybryda ''[[Familiada|Familiady]]'' i ''[[Miliard w rozumie|Miliarda w rozumie]]'' na poziomie ''[[Milionerzy|Milionerów]]''.
== Co się działo podczas każdego odcinka? ==
=== I-VII seria (Uwaga! Niekoniecznie w tej kolejności!)===
* '''Runda 1 – Głuchy telefon''' – chyba każdy zna tę zabawę. Szefowa jednej ekipy daje ostatniemu zawodnikowi przeciwnej drużyny plotkę, którą musi przekazać dalej, a kapitan musi powiedzieć tę plotkę, w formie mniej lub bardziej pokręconej. jeszcze jakieś słowa-klucze, ale [[nikogo to nie obchodzi]] (poza ekipami).
* '''Runda 2 – Sport<ref>Przed [[Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2012|porażką naszej reprezentacji w 2012]] nazywała się ''Euro 2012''</ref>''' – patrząc na ekran należy odgadnąć, kiedy [[Adam Małysz]] zdobył medal w skokach narciarskich po raz któryśtam z kolei lub kiedy [[Robert Lewandowski|Lewy]] strzelił gola podczas meczu Borusii z Bayernem<ref>Nie tym ostatnim w LM, w poprzednich</ref>.
* '''Runda 3 – Kalambury''' – rozgrywka wewnątrz drużynowa<ref>Znaczy się, kapitan robi jakieś wygibasy, a podwładni odgadują o co lub kogo chodzi</ref> Za dobrą odpowiedź jeden punkt. Maksymalnie 20 punktów do ugrania.
* '''Runda 4 – Telewiadomości''' – każdy zawodnik (poza kapitanami) czyta tekst z monitora, uzupełniając brakujące słowa. Najtrudniejszą częścią jest czytanie. Można otrzymać dwa punkty za słowo.
* '''Runda 5 – Polszczyzna''' – pan Maciej daje każdemu zawodnikowi do przeliterowania hasło, które zawiera mnóstwo ''błenduf ordograficznyh''.
* '''Runda 6 – Tajemniczy przedmiot''' – zawodnicy wypożyczają z muzeum <del>Wojska Polskiego</del> jakiś eksponat i podają trzy pomysły na zepsucie go. Przeciwnicy muszą wymyślić szybszy i skuteczniejszy sposób na obrócenie przedmiotu w proch.
* '''Runda 7 – Znani Polacy''' – to samo, co '''Kalambury''', tylko dotyczy różnych [[Ludzie znani z tego, że są znani|celebrytów]] i [[polityk]]ierów.
* '''Runda 8 – Licytacje''' – coś podobnego do [[Awantura o kasę|tego polsatowskiego szołu, w którym się ludzie targowali]].
* '''Runda 9 – Wiedza o Polsce''' – każdy zawodnik musi wiedzieć coś o Polsce, bo co to za Polak, co nic o Polsce nie wie?
* '''Runda 10 – Filmowe przedszkole''' – [[dziecko|dzieci]] opowiadają o jakimś filmie, a zawodnicy muszą odgadnąć, o co im chodzi<ref>Ciekawe, czy [[Seksmisja]] [[Juliusz Machulski|Machulskiego]] też pojawiła się w programie</ref>.
* '''Runda 11 – Regiony Polski''' – szefowe dają zawodnikom pytania dotyczące regionów Polski. Powinno być proste. W praktyce bywa różnie.


=== VIII seria ===
== Wybrany rundy ==
* '''Głuchy telefon''' – kapitan jednej z drużyn dawał ostatniemu zawodnikowi przeciwnej drużyny plotkę, którą musi przekazać dalej, mówiąc do puszki po piwie, a kapitan musi powiedzieć tę plotkę, w formie bardziej pokręconej. Były jeszcze jakieś słowa-klucze, ale [[Nikogo to nie obchodzi|nikogo to nie obchodziło]] (poza ekipami).
* '''Runda 1 – Cytaty TV i Film''' – reguły te same co w '''Sporcie''', tylko runda dotyczy postaci z [[film]]ów i [[serial]]i.
* '''Sport''' – patrząc na ekran należało odgadnąć, kiedy [[Adam Małysz]] zdobył medal w skokach narciarskich po raz któryś tam z kolei, lub kiedy [[Robert Lewandowski|Lewy]] strzelił gola podczas meczu Borussii z Bayernem.
* '''Runda 2 - Zakazane słowa''' – jedna osoba z ekipy gada z liderem bez używania słów <del>k{{cenzura}}a, j{{cenzura2}}ć, p{{cenzura3}}ć</del> ''tak'' i ''nie''. Jeśli jedno z tych słów padło, to ''fora ze dwora!''
* '''Polszczyzna''' – prowadzący dawał każdemu zawodnikowi do przeliterowania hasło, które zawiera mnóstwo ''błenduf ordograficznyh''.
* '''Runda 3 – Kalambury''' – tłumaczenie jest tu niepotrzebne.
* '''Tajemniczy przedmiot''' – zawodnicy wypożyczali z Muzeum Wojska Polskiego jakiś eksponat i podawali trzy pomysły na zepsucie go. Przeciwnicy musieli wymyślić szybszy i skuteczniejszy sposób na obrócenie przedmiotu w proch.
* '''Runda 4 – Licytacje muzyczne''' – ekipy się targują, jak długi (lub nie) fragment danej piosenki potrafią <del>zafałszować</del> <del>zawyć</del> <del>zamiauczeć</del> zaśpiewać.
* '''Znani Polacy''' – to samo, co ''Kalambury'', tylko dotyczyła różnych [[Ludzie znani z tego, że są znani|celebrytów]] i [[polityk]]ierów.
* '''Runda 5 – Urodziny''' – wśród zawodników krąży wybuchowa paczka <del>wypełniona [[trotyl]]em, [[Nitrogliceryna|nitrogliceryną]] i [[dynamit]]em</del>, a wygrywała ta ekipa, u której paczka nie wybuchła jednemu z zawodników prosto w dziób.
* '''Zakazane słowa''' – jedna osoba z ekipy gadała z liderem bez używania słów ''tak'' i ''nie''. Jeśli jedno z tych słów padło trzy razy, to ''fora ze dwora!''
* '''Runda 6 – Kto jest kim?''' – każda drużyna ma przypisaną postać, prawdziwą, fikcyjną lub półfikcyjną. Muszą zgadnąć kim ona jest<ref>Lub nie jest, ale takie odpowiedzi niestety nie były punktowane</ref>.
* '''Licytacje muzyczne''' – ekipy się targowały, jak długi (lub nie) fragment danej piosenki potrafią <del>zafałszować</del> <del>zawyć</del> <del>zamiauczeć</del> „zaśpiewać”.
* '''Runda 7 – Finał<ref>Nareszcie!</ref>''' – ekipy odpowiadają na pytania dotyczące statystyk [[Główny Urząd Statystyczny|GUS]]-u. Odpowiedziami są liczby, od zera do <del>''trymiliarda''</del> miliona. Po poprawnej odpowiedzi pan Maciej z wielką gracją i wdziękiem kręci [[Koło Fortuny|Kołem Fortuny]] (które pokazuje punkty, a nie kasę), wprawiając je w ruch zalotnym ruchem dłoni.
* '''Urodziny''' – wśród zawodników krążyła wybuchowa paczka wypełniona [[trotyl]]em, [[Nitrogliceryna|nitrogliceryną]] i [[dynamit]]em, a wygrywała ta ekipa, u której paczka nie wybuchła jednemu z zawodników prosto w twarz. Te runda wyróżniała się od innych tym, że swoim poziom przypominała nie reality show, a ''Jeden z dziesięciu''.
* '''Finał''' – ekipy odpowiadały na pytania dotyczące statystyk [[Główny Urząd Statystyczny|GUS]]-u. Odpowiedziami są liczby, od zera do miliona; ewentualnie procenty. Po poprawnej odpowiedzi zawodnicy z gracją kręcili kołem tak, by zdobyć sześć punktów.


== Ciekawostki ==
== Zobacz też ==
* [[Fort Boyard (polska edycja)]]
* Między rundami miejscowy zespół śpiewa jakieś pioseneczki i tańcował. Odgadnięcie utworu nie powinno być trudne dla ludzi słuchających radia kilka godzin dziennie.
* [[Gwiazdy tańczą na lodzie]]
* W latach 2010, 2011 i 2012 program dostał wyróżnienie w ''Telekamerach''. Chyba ''rziri'' [[narkoman|przedawkowało]] [[Coca-Cola|colę]].
* [[Maciej Kurzajewski]]


{{Przypisy}}
{{TVP}}
{{TVP}}
{{Teleturnieje}}
{{Teleturnieje}}

[[Kategoria:Polskie programy rozrywkowe]]
[[Kategoria:Polskie programy rozrywkowe]]
[[Kategoria:Polskie teleturnieje]]
[[Kategoria:Polskie teleturnieje]]
[[Kategoria:Programy TVP]]

Aktualna wersja na dzień 19:51, 2 gru 2023

Kocham Cię, Pooooooooooooolskoooooooooooooo!!

Kocham cię, Polsko o samym sobie

Kocham Cię, Polsko! (ur. 13 marca 2009, zm. 25 listopada 2012; zmart. 2016, dobity 2018) – teleturniej emitowany na TVP2 – pierwotnie w celu propagowania wiedzy o Najjaśniejszej Rzeczpospolitej i jej mieszkańcach, a tak naprawdę był to jeden z programów typu początek fajny, ale dalej to porażka. Ze względu na swój poziom, do programu są zapraszani wyłącznie celebryci. Hybryda Familiady i Miliarda w rozumie na poziomie Milionerów.

Wybrany rundy[edytuj • edytuj kod]

  • Głuchy telefon – kapitan jednej z drużyn dawał ostatniemu zawodnikowi przeciwnej drużyny plotkę, którą musi przekazać dalej, mówiąc do puszki po piwie, a kapitan musi powiedzieć tę plotkę, w formie bardziej pokręconej. Były jeszcze jakieś słowa-klucze, ale nikogo to nie obchodziło (poza ekipami).
  • Sport – patrząc na ekran należało odgadnąć, kiedy Adam Małysz zdobył medal w skokach narciarskich po raz któryś tam z kolei, lub kiedy Lewy strzelił gola podczas meczu Borussii z Bayernem.
  • Polszczyzna – prowadzący dawał każdemu zawodnikowi do przeliterowania hasło, które zawiera mnóstwo błenduf ordograficznyh.
  • Tajemniczy przedmiot – zawodnicy wypożyczali z Muzeum Wojska Polskiego jakiś eksponat i podawali trzy pomysły na zepsucie go. Przeciwnicy musieli wymyślić szybszy i skuteczniejszy sposób na obrócenie przedmiotu w proch.
  • Znani Polacy – to samo, co Kalambury, tylko dotyczyła różnych celebrytów i politykierów.
  • Zakazane słowa – jedna osoba z ekipy gadała z liderem bez używania słów tak i nie. Jeśli jedno z tych słów padło trzy razy, to fora ze dwora!
  • Licytacje muzyczne – ekipy się targowały, jak długi (lub nie) fragment danej piosenki potrafią zafałszować zawyć zamiauczeć „zaśpiewać”.
  • Urodziny – wśród zawodników krążyła wybuchowa paczka wypełniona trotylem, nitrogliceryną i dynamitem, a wygrywała ta ekipa, u której paczka nie wybuchła jednemu z zawodników prosto w twarz. Te runda wyróżniała się od innych tym, że swoim poziom przypominała nie reality show, a Jeden z dziesięciu.
  • Finał – ekipy odpowiadały na pytania dotyczące statystyk GUS-u. Odpowiedziami są liczby, od zera do miliona; ewentualnie procenty. Po poprawnej odpowiedzi zawodnicy z gracją kręcili kołem tak, by zdobyć sześć punktów.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]