Uganda: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Poprawki)
M (dekat.)
Linia 31: Linia 31:
{{Afryka}}
{{Afryka}}


[[Kategoria:Podział polityczny Afryki]]
[[Kategoria:Państwa Afryki]]
[[Kategoria:Państwa Afryki|Uganda]]

Wersja z 03:47, 19 lut 2007

Uganda – kraj położony gdzieś pomiędzy Suchedniowem a Bodzentynem Dokładna lokacja jest niemożliwa z powodu fatalnego stanu dróg dojazdowych.

Założyciele i powstanie

Kraj ten jest enklawą Polski już od 1920 roku, gdy Roman Dmowski będący ówczesnym ministrem spraw zagranicznych, wylał kawę na mapę Polski, nad którą jadł śniadanie, tworząc w ten sposób strefę demarkacyjną pod Kielcami.
Nazwa Uganda wzięła się od nazwiska założyciela-osadnika, wysłanego z polecenia ówczesnych władz przebywających w Rumunii, niejakiego Dimitrija Ugana. Jak głosi legenda dał on początek państwu.
Początkowy Ugandał z czasem zmienił się semantycznie w Uganda. Nazwa ta jest bowiem łatwiejsza do wymówienia dla tubylców. Pracują oni jeszcze nad odpowienią deklinacją nazwy swojego kraju, która jest na razie w fazie wstępnej.

Gospodarka i przemysł

Mieszkańcy kraju żyją głownie z wyrębu pobliskich lasów i z okradania się nawzajem. Ten dziwny sposób zarobku, wedle prognoz ekonomistów amerykańskich, jest trzecim po gospodarce socjalnej i kapitalistycznej, zaginioną drogą ekonomiczną. Obecnie trwają prace nad zastosowaniem jej na szeroką skalę w krajach basenu Morza Bałtyckiego. Gospodarka ta nazwana złodziejską ruszyła w Polsce, wraz z pojawieniem się na scenie politycznej Leszka Balcerowicza.

Uganda jest więc pionierem w wdrażaniu czysto złodziejskiej gospodarki.

Mieszkańcy

Uganda jest mocno zróżnicowana etnicznie. Nieliczne wyprawy prowadzące w tamtym kierunku, dowiodły, że ciemny kolor skóry tubylców spowodowany jest spożyciem nadmiernej ilości alkoholi przemysłowych. Mieszkańcy tego kraju są zamknięci w sobie. Rzadko komukolwiek otwierają drzwi, co uniemożliwia przeprowadzenia spisu ludności. Rzadko także wychodzą z domów, dlatego hodują drób oraz inne zwierzęta nadające się do spożycia, by nie opuszczać swoich domostw w celu udania się do sklepu.

Przykładowe dane:

Powierzchnia: 230 hektarów (+/-20 gdyż rzeka Młynówka wylewa raz na jakiś czas);
Liczba mieszkańców na metr kwadratowy: mało;
Liczba mieszkańców ogółem: trochę więcej;
Stan PKB: 43 dolary;
Stan wojsk: trzy sztachety i achtung zakopany w lesie;
Szczególne walory turystyczne: brak.