Etiopia: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Mozilla. Autor wycofanej wersji to 217.116.100.240.)
Linia 9: Linia 9:
<tr><td>Ludność (gęstość zaludnienia)</td><td>450 mld (100 mld/cm<sup>2</sup>)</td></tr>
<tr><td>Ludność (gęstość zaludnienia)</td><td>450 mld (100 mld/cm<sup>2</sup>)</td></tr>
</table>
</table>
[[Historia]] tego kraju sięga 2000 r. p.n.e. Wtedy to wędrowny [[lud]] dotarł na wyjątkowo nieżyzną i zniszczoną [[ziemia|ziemię]]. Nie było tutaj [[woda|wody]], ani korzystnych warunków, dlatego postanowili się tu osiedlić. Żyli więc w [[bieda|biedzie]] budując [[ziemianka|ziemianki]] i próbując zdobyć [[pożywienie]]. Nie zarejestrowali jednak swojego państwa w Rejestrze Państw, więc uznano ich [[terytorium]] za kawałek miejsca w którym jest [[kałuża]] (wieczna, przypominająca [[flaga|flagę]] Etiopii, pow. 45 cm). Etiopia utrzymuje dobre [[stosunki]] z [[Nigeria|Nigerią]] (podobieństwo kulturowe).
[[Historia]] tego kraju sięga 2000 r. p.n.e. Wtedy to wędrowny [[lud]] dotarł na wyjątkowo nieżyzną i zniszczoną [[ziemia|ziemię]]. Nie było tutaj [[woda|wody]], ani korzystnych warunków, dlatego postanowili się tu osiedlić. Żyli więc w [[bieda|biedzie]] budując [[ziemianka|ziemianki]] i próbując zdobyć [[pożywienie]]. Nie zarejestrowali jednak swojego państwa w Rejestrze Państw, więc uznano ich [[terytorium]] za kawałek miejsca w którym jest [[kałuża]] (wieczna, przypominająca [[flaga|flagę]] Etiopii, pow. 45 cm).
== Stosunki międzynarodowe ==
[[Władcy Etiopi]] Najsławniejszym był przez wiele lat
Etiopia utrzymuje dobre [[stosunki]] z [[Nigeria|Nigerią]] (podobieństwo kulturowe).
niejaki Heil'e Selasje, który tak był zafascynowany Berlinem, że kazał sobie wybudować jego kopię w skali
== [[Władcy Etiopi]] ==
1:1 na podmokłych terenach rzeki Malumukukki. Niestety
Najsławniejszym był przez wiele lat niejaki Heil'e Selasje, który tak był zafascynowany Berlinem, że kazał sobie wybudować jego kopię w skali 1:1 na podmokłych terenach rzeki Malumukukki. Niestety ten ambitny plan się nie udał z powodu użytych materiałów jak, drewno, glina, słoma i piasek. Z tego powodu Heilie popadł w depresję i w końcu wpadł na ulicy pod rozpędzonego [[Nosorożca]].Tak świat stracił wielkiego
ten ambitny plan się nie udał z powodu użytych materiałów
jak, drewno, glina, słoma i piasek. Z tego powodu Heilie
popadł w depresję i w końcu wpadł na ulicy pod rozpędzonego [[Nosorożca]].Tak świat stracił wielkiego
budowniczego.
budowniczego.
{{stubgeo}}
{{stubgeo}}

Wersja z 18:04, 21 paź 2006

Pełna nazwaWielkie księstwo Etiopii
Hymn,,My czarna człowieka"
Ustrójparlamentaryzm absolutny
StolicaFrankfurt
WładcaMichael Jackson
Powierzchnia45 cm2
Waluta1 kamień/12 ziarenek piasku
Ludność (gęstość zaludnienia)450 mld (100 mld/cm2)

Historia tego kraju sięga 2000 r. p.n.e. Wtedy to wędrowny lud dotarł na wyjątkowo nieżyzną i zniszczoną ziemię. Nie było tutaj wody, ani korzystnych warunków, dlatego postanowili się tu osiedlić. Żyli więc w biedzie budując ziemianki i próbując zdobyć pożywienie. Nie zarejestrowali jednak swojego państwa w Rejestrze Państw, więc uznano ich terytorium za kawałek miejsca w którym jest kałuża (wieczna, przypominająca flagę Etiopii, pow. 45 cm).

Stosunki międzynarodowe

Etiopia utrzymuje dobre stosunki z Nigerią (podobieństwo kulturowe).

Władcy Etiopi

Najsławniejszym był przez wiele lat niejaki Heil'e Selasje, który tak był zafascynowany Berlinem, że kazał sobie wybudować jego kopię w skali 1:1 na podmokłych terenach rzeki Malumukukki. Niestety ten ambitny plan się nie udał z powodu użytych materiałów jak, drewno, glina, słoma i piasek. Z tego powodu Heilie popadł w depresję i w końcu wpadł na ulicy pod rozpędzonego Nosorożca.Tak świat stracił wielkiego budowniczego. Szablon:Stubgeo