Krypton: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (dr.)
M
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:450px-Superman Metropolis Illinois.jpg|right|thumb|200px|Największy antyfan kryptonu]]
[[Plik:450px-Superman Metropolis Illinois.jpg|right|thumb|200px|Największy antyfan kryptonu]]


'''Krypton (Kr)''' – trzydziesty szósty pierwiastek chemiczny, czwarty, szlachetny nierób, któremu w dupie się poprzewracało od swojej szlachetności. Krypton nie ma barwy, zastosowania, znaczenia biologicznego, nie reaguje praktycznie z niczym oprócz [[fluor]]u. Mimo swojej bezużyteczności, ładnie świeci i dzięki temu tolerowany jest jako pełnoprawny pierwiastek chemiczny.
'''Krypton (Kr)''' – trzydziesty szósty pierwiastek chemiczny, czwarty z grupy szlachetnych nierobów, któremu w dupie się poprzewracało od swojej szlachetności. Krypton nie ma barwy, zastosowania, znaczenia biologicznego, nie reaguje praktycznie z niczym oprócz [[fluor]]u. Mimo swojej bezużyteczności, ładnie świeci i dzięki temu tolerowany jest jako pełnoprawny pierwiastek chemiczny.


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==

Wersja z 20:44, 23 wrz 2011

Największy antyfan kryptonu

Krypton (Kr) – trzydziesty szósty pierwiastek chemiczny, czwarty z grupy szlachetnych nierobów, któremu w dupie się poprzewracało od swojej szlachetności. Krypton nie ma barwy, zastosowania, znaczenia biologicznego, nie reaguje praktycznie z niczym oprócz fluoru. Mimo swojej bezużyteczności, ładnie świeci i dzięki temu tolerowany jest jako pełnoprawny pierwiastek chemiczny.

Zastosowanie

Krypton jest tak bezużytecznym pierwiastkiem, że wymienienie jego zastosowań nie zajmuje wiele czasu. Podobnie jak argonem, wypełnia się nim szyby high quality, aby wybite nie posiekały przypadkowego przechodnia. Rozpyla się go też w celu znajdowania rud uranu, który ma dość swojego niszczycielskiego zastosowania i rozszczepia się do bezużytecznego kryptonu, żeby czasem komuś do głowy nie przyszło nim kogoś zabijać.




Oznaczenia kolorów
metale
lantanowce
aktynowce
gazy szlachetne
niemetale
półmetale