Oto nowa skórka na Nonsensopedii – lepsza dla dużych monitorów, ładniejsza i spójna z tą na telefonach! Od teraz Nonsensopedia na komputerze wygląda tak, jak na telefonie – sprawdź!

Tenes

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Tennessine)

Tennessine (Ts), ew. ununseptium lub tenes – sto siedemnasty pierwiastek chemiczny, za którego wzięto się stosunkowo późno, bo dopiero w 2009 roku. Obecnie przykłada się do niego dość sporo uwagi, gdyż jest on kolejnym polem do popisu i co najważniejsze, cegiełką do nazwania, co dla każdego chemika jest przecież najcenniejsze. Po raz kolejny na przód wyszli Ruscy i stosunkowo szybko udało im się pozyskać nowy, chemiczny bzdet. Przygotowania do otrzymania kilku atomów tennessine[1] trwały 250 dni i kosztowały grube miliony. Szykuje się szereg kolejnych badań nad istotą tego pierwiastka. A dzieci w Afryce głodują…

Ideologia[edytuj • edytuj kod]

Tennessine i tym podobne śmieci produkuje się wyłącznie dla sportu. Ideologią, a raczej ślepą nadzieją zarówno rządów jak i naukowców jest możliwość pozyskania nowego, stabilnego izotopu dającego siłę i potęgę, która rzuciłaby na kolana wszystkie wrogie imperia. Jak dotąd działa na zasadzie gry w kasynie, ale kto wie, być może grube inwestycje się kiedyś zwrócą.

Przypisy

  1. Które rozpadły się w ciągu kilku milisekundOznaczenia kolorów
metale
lantanowce
aktynowce
gazy szlachetne
niemetale
półmetale