Ren (pierwiastek)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ren (Re) – siedemdziesiąty piąty pierwiastek chemiczny, metal przejściowy, szlachetny. Odkryty został w 1906 roku przez trójkę szwabskich chemików. Pojawił się jednak problem, gdy biedni nie mogli się zdecydować czyje imię nosić będzie ich wspólne dzieło i kiedy odpadła propozycja połączenia cząstek nazwisk, doszło do bijatyki, w wyniku której utopili efekt swoich badań w rzece. W związku z upamiętnieniem tego wydarzenia, pierwiastek 75 otrzymał nazwę od tejże rzeki, czyli Ren. Jest jednym z najbardziej wycenionych metali na świecie. Na kilogram, twoi starzy musieliby pracować co najmniej rok, a mimo to, nadal znajduje się w centrum uwagi potencjalnych kupców. Co więcej, zainteresowanie nim rośnie. W najbliższych latach jego cena może wzrosnąć więc kilkukrotnie, a kto go będzie miał, będzie rządził w swojej dziedzinie. Szlachetność pełną gębą!

Polska[edytuj • edytuj kod]

W Polsce, ren znaleźć można w rudach miedzi koło Lublina oraz w ściekach tamtejszych hut miedzi. Jeżeli masz na bilet i nie przeszkadzają ci fabryczne ścieki, to możesz tam jechać i szukać szczęścia. Pospiesz się tylko. Ten artykuł mógł już ktoś przed tobą przeczytać. Nie chcesz chyba, żeby jakieś wieśniaki zgarnęły twój szmal!

Zastosowanie[edytuj • edytuj kod]

Ren, pomimo swojej wysokiej ceny jest niezastąpiony przez jakąkolwiek inną substancję.[1] Jego szlachetność uszlachetnia inne, plebejskie metale, z których buduje się silniki odrzutowe i ich łopatki. Z renu zbudowane są też różne pierdoły używane w elektryce, głównie te, które muszą znosić wysokie temperatury. Jego najlepszym zastosowaniem jest jednak możliwość rzucenia go między prezesów dwóch, wielkich koncernów i obserwowanie jak się o niego zabijają.

Przypisy

  1. Skurwiel wiedział jak się ustawić.

Oznaczenia kolorów
metale
lantanowce
aktynowce
gazy szlachetne
niemetale
półmetale