Roentgen: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(powerplay)
 
Linia 1: Linia 1:
'''Roentgen (Rg)''' – sto jedenasty pierwiastek chemiczny, metal przejściowy, który do [[2004]] roku nazywany był ''unununium'' i posiadał wymowny symbol (''Uuu''). Podobny dźwięk wydać można zapoznając się z danymi na temat owego pierwiastka. Zaobserwowano wyłącznie trzy jego atomy, które gościły na Ziemi przez 23 sekundy. Można z tego wywnioskować, że pierwiastek ten nie jest zbyt towarzyski. Jego nazwa pochodzi o nazwiska słynnego, szwabskiego [[fizyka]], który z chemią nie miał absolutnie nic wspólnego, a mimo to, 111 pierwiastek nazwano jego nazwiskiem. Jeżeli kiedykolwiek nazywać będą kolejne, to możesz napisać list to IUPAC. Być może ci się poszczęści i będziesz mieć swój własny pierwiastek.
'''Roentgen (Rg)''' – sto jedenasty pierwiastek chemiczny, metal przejściowy, który do [[2004]] roku nazywany był ''unununium'' i posiadał wymowny symbol (''Uuu''). Podobny dźwięk wydać można zapoznając się z danymi na temat owego pierwiastka. Zaobserwowano wyłącznie trzy jego atomy, które gościły na Ziemi przez 23 sekundy. Można z tego wywnioskować, że pierwiastek ten nie jest zbyt towarzyski. Jego nazwa pochodzi o nazwiska słynnego, szwabskiego [[fizyka]], który z chemią nie miał absolutnie nic wspólnego, a mimo to, 111 pierwiastek nazwano jego nazwiskiem. Jeżeli kiedykolwiek nazywać będą kolejne, to możesz napisać list do IUPAC. Być może ci się poszczęści i będziesz mieć swój własny pierwiastek.


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==

Wersja z 16:23, 1 lip 2011

Roentgen (Rg) – sto jedenasty pierwiastek chemiczny, metal przejściowy, który do 2004 roku nazywany był unununium i posiadał wymowny symbol (Uuu). Podobny dźwięk wydać można zapoznając się z danymi na temat owego pierwiastka. Zaobserwowano wyłącznie trzy jego atomy, które gościły na Ziemi przez 23 sekundy. Można z tego wywnioskować, że pierwiastek ten nie jest zbyt towarzyski. Jego nazwa pochodzi o nazwiska słynnego, szwabskiego fizyka, który z chemią nie miał absolutnie nic wspólnego, a mimo to, 111 pierwiastek nazwano jego nazwiskiem. Jeżeli kiedykolwiek nazywać będą kolejne, to możesz napisać list do IUPAC. Być może ci się poszczęści i będziesz mieć swój własny pierwiastek.

Zastosowanie

Jeżeli uważasz, że trzy atomy, które zniknęły po 23 sekundach mogą mieć jakieś zastosowanie, to zastanów się lepiej nad swoim życiem... O Roentgenie można natomiast dyskutować oraz pisać bezwartościowe artykuły, czego właśnie w tym momencie jesteś świadkiem.




Oznaczenia kolorów
metale
lantanowce
aktynowce
gazy szlachetne
niemetale
półmetale