Glin

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Masa glinu

Glin (Al) – metal o pechowej liczbie atomowej 13. Jego symbolem do 1989 roku było Mo, Ub lub Sb, a obecnie jest to Al lub po prostu 997. Występuje pod podwójną nazwą: jako twór abstrakcyjny glin, a w rzeczywistości amelinium. Przedmioty wykonane z glinu nie są wbrew logice gliniane, lecz aluminiowe.

Właściwości fizyczne i chemiczne[edytuj • edytuj kod]

Glin jest lekki i tani, a z tego powodu nieopłacalny w przemycie. Nie daje się zauważyć byle magnesowi, a innymi słowy, nie ciągnie go do niego. Rzadko ulega korozji i nie reaguje zbyt gwałtownie na monotlenek diwodoru, co może świadczyć o tym, że mimo wszystko jest twardym na swój sposób zawodnikiem. Jako że można go wykopać niemal wszędzie, niepozbawiona tego pierwiastka Polska importuje go, głównie z Węgier. Można zapytać gdzie tu logika... Otóż nie ma tu logiki, poszła sobie na piwo. Dr Ignacy Fajfer twierdzi, że pojęcie amelinium istnieje od wielu lat.

Występowanie[edytuj • edytuj kod]

Na każdej ulicy pełno jest glin. Do tego stopnia, że jest trzecim pod względem występowania pierwiastkiem na Ziemi. Występuje w łyżeczkach, folii amelinowej, glinie, monetach i samolotach, a w szczególności w radiowozach, w których ilość pierwiastka ściśle zależy od liczby miejsc z przodu machiny. Tylne miejsca zajmują zaś klienci. Glin służy do produkcji stopu duraluminium, inaczej durnego aluminium, które wykorzystywane jest głównie w lotnictwie. Nic więc dziwnego, że samoloty spadają.

Malowanie[edytuj • edytuj kod]

Kiedyś niemądrzy ludzie próbowali malować amelinium, ale nikomu się to nie udawało. Dopiero w połowie roku 2012 niejaki Krzychu i jego znajomy odkryli i udowodnili, że amelinium nie pomalujesz, a co najważniejsze udokumentowali to na filmie. Od tamtej pory każdy, kto widział ten krótki, aczkolwiek ważny dla naszej historii filmik edukacyjny wie, że amelinium nie pomalujesz. Co więcej, na tym samym nagraniu, na którym uwieczniono historyczne odkrycie przedstawiono, że do amelinium potrzebna jest farba amelinowa. Inaczej pomalowanie tego metalu jest niewykonalne, i nawet Chuck Norris (wbrew obiegowej opinii) nie jest w stanie tego zrobić.

Japońska zmechanizowana wersja Godzilli, Mechagodzilla, tak naprawdę zbudowana jest z pomalowanego amelinium.

Wbrew obiegowej opinii, naukowcom radzieckim nie udało się jako pierwszym pomalować amelinium. Wynaleźli za to sposób na tworzenie kolorowego amelinum, które stosuje się na całym świecie w różnych formach.

Zastosowanie[edytuj • edytuj kod]

Tylna klapka iPhone 5 jest zrobiona z amelinium. Dochodzi do absurdu, ponieważ występowanie amelinium jak wiemy jest rzadkie, dlatego też liczba iPhone'ów 5 jest ograniczona. Niezadowoleni klienci dzwonią do swoich doradców po 5 razy dziennie z zapytaniem, kiedy będzie dostępny iPhone 5.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]




Oznaczenia kolorów
metale
lantanowce
aktynowce
gazy szlachetne
niemetale
półmetale