Rod: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
M (→‎top: bot wprowadza drobne poprawki)
Znacznik: przez API
Linia 1: Linia 1:
{{T||Rh}} czterdziesty piąty pierwiastek chemiczny, metal przejściowy, Jest metalem szlachetnym, choć wbrew swojej szlachetności odnajduje się jakiekolwiek jego zastosowanie. Jego nazwa pochodzi od greckiego określenia róży, choć nie ma z nią zupełnie nic wspólnego. Nie zawiera się w jej kwiatach, a jego barwa przypomina róże wyłącznie na czarno-białych fotografiach. Rod jest buntowniczy, gdyż nie zgadza się z panującymi zasadami. Woda, kwasy i powietrze są mu obojętne i nie zawraca sobie nimi dupy.
'''Rod''' (Rh) – czterdziesty piąty pierwiastek chemiczny, metal przejściowy, Jest metalem szlachetnym, choć wbrew swojej szlachetności odnajduje się jakiekolwiek jego zastosowanie. Jego nazwa pochodzi od greckiego określenia róży, choć nie ma z nią zupełnie nic wspólnego. Nie zawiera się w jej kwiatach, a jego barwa przypomina róże wyłącznie na czarno-białych fotografiach. Rod jest buntowniczy, gdyż nie zgadza się z panującymi zasadami. Woda, kwasy i powietrze są mu obojętne i nie zawraca sobie nimi dupy.


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==

Wersja z 21:06, 15 lut 2017

Rod (Rh) – czterdziesty piąty pierwiastek chemiczny, metal przejściowy, Jest metalem szlachetnym, choć wbrew swojej szlachetności odnajduje się jakiekolwiek jego zastosowanie. Jego nazwa pochodzi od greckiego określenia róży, choć nie ma z nią zupełnie nic wspólnego. Nie zawiera się w jej kwiatach, a jego barwa przypomina róże wyłącznie na czarno-białych fotografiach. Rod jest buntowniczy, gdyż nie zgadza się z panującymi zasadami. Woda, kwasy i powietrze są mu obojętne i nie zawraca sobie nimi dupy.

Zastosowanie

Jak na wszystko, co szlachetne przystało, rod nie brudzi sobie rąk robotą. Nie posiada żadnego znaczenia biologicznego, oprócz sporadycznego powodowania raka. W przemyśle wykorzystywany jest do reakcji, z których śmiać potrafią się jedynie zaawansowani chemicy. Używa się go do produkcji narzędzi, którymi w dobrej wierze kroi się ludzi. Jest tak drogi, że producentom części metalowych nie opłaca się marnowanie go do produkcji blachy. Gram rodu kosztuje więcej niż gram platyny, złota, a nawet większości narkotyków!




Oznaczenia kolorów
metale
lantanowce
aktynowce
gazy szlachetne
niemetale
półmetale