Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 16:57, 6 wrz 2018 autorstwa Runab (dyskusja • edycje) (Wycofano ostatnie edycje autorstwa Magwac; przywrócono ostatnią wersję autorstwa NikoMiku.)

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może edytować.

Logo ikona.svg
Logo nonnews.png
MaleS.png
Logo noncytaty.png
MaleGra.png
Poradmikminibez.png
Pisarz.png
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal.png
Artykuł na medal
Artykuły na medal

Ten szablon nie jest już używany.

W P:CA znajdziesz instrukcję zmieniania ANM-ów na stronie głównej. Robi się to przez tę stronę.

Icon-ciekawostki.png
Czy nie wiesz…




Crystal Clear app kedit.svg
Najnowsze artykuły
Noia 64 apps ktip.png
Utwórz artykuł

Icon-grafika.png
Grafika na medal
Grafiki na medal

Ten szablon nie jest już używany.

W P:CA znajdziesz instrukcję zmieniania GNM-ów na stronie głównej. Robi się to przez tę stronę.

Icon-artykuł.png
Analizy
W dzisiejszej analizie przejdziemy do świata, w którym lot samolotem bukuje się w 15 minut, dowiemy się, do czego prowadzi uzależnienie od mediów społecznościowych oraz, że Oni mają zdolność prześladowania kogokolwiek. Ponadto, będziemy w niej świadkami wątku miłosnego o poziomie niższym od tych w serialach dla nastolatków. Analizują Michsar oraz debiutujący: NikoMiku i Mr obornik.

Oryginał znajdziecie tutaj.

Icon-nonnews.png
NonNews
Logo nonnews.png

25 września

8 sierpnia

24 lutego

20 stycznia


Z archiwum NonNews:

2010

Icon-rocznica.png
Święto na dziś

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Oczywiście importowany z USA. Mamy też Światowy Dzień Telewizji oraz dwa polskie: Dzień Pracownika Socjalnego i Święto Służby Czołogowo-Samochodowej.

Brian Molko fuck.jpg

Icon-promowane.png
Polecane nonźródła i poradniki
Nonźródła: Tabaluga: Zaliczenie z rysunku technicznegoTeologiczna interpretacja sieciowego rozkładu jazdy pociągówLekarz ścisłowiec

Poradniki: Jak zaaplikować kotu tabletkęJak wystartować w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”Jak korzystać z toalety w pociągu

Icon-promowane.png
Promowane
{{Promowane/{{{1}}} }}
[[{{{1}}}|Czytaj całość]]
Icon-ankieta.png
Ankieta
Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2022?
Zagłosuj poniżej.
3
14
14
64
13
11
Oddano już 119 głosów.
poll-id E32EA5F53987F78F5D65F57BA6F8662B

Pojedynki artykułów na medal
I wszystko jasne, prawda?

Szlak turystyczny – (nie)specjalnie oznakowana droga, którą w zamierzeniu organizatorów, powinna zmierzać wycieczka. Jest wytyczony w terenie, i, przynajmniej teoretycznie, powinien być łatwy do znalezienia i widoczny na całej trasie. Przeciętny turysta na szukaniu szlaków i prostowaniu błędów wynikających z ich przebiegu spędza statystycznie 33% wycieczki – dla niższych partii Karkonoszy oraz całych Gór Sowich należy tę liczbę pomnożyć przez dwa. Generalnie nie są przeznaczone dla różnej maści Januszy turystyki i zakładają minimalną ilość oleju w głowie. Znaki są ulubionym obiektem ataków różnej maści wandali, którzy właśnie w tym miejscu uparli się napisać sprayem, że Juzek jezd gópi i nawet im do głowy nie przyszło, że ktoś będzie potrzebował tych białych i kolorowych kresek.

Historia

Idea znakowania szlaków powstała z obserwacji psów znaczących swoje drogi przez podlewanie krzaczków. Inna teoria mówi o tym, że pierwszy szlak turystyczny wyznaczył chłop z wiadrem z wylewającą się farbą, a jego żona postanowiła sprawdzić czy przypadkiem nie chodzi do Jadźki za chałupę, stając się w ten sposób historycznie pierwszą turystką podążającą szlakiem turystycznym.

Który artykuł wybierasz?
Zagłosowałeś na „Tor kolejowy” 28 lis 2020 o 20:40. Możesz zmienić swój głos, klikając na inną odpowiedź poniżej.
131
37
Oddano już 168 głosów.
poll-id 616A3D8E9F6EFD91E8680B1104FA335B

Drapieżnik czai się w oczekiwaniu na ofiarę

Tor kolejowy – droga żelazna służąca w zamierzeniu pociągom i tramwajom do przemierzania świata, w praktyce zazwyczaj jest wykorzystywana jako miejsce spotkań towarzyskich lub lokalny ciąg komunikacyjny do przepędzania bydła. Przynajmniej w Polsce.

Rodzaje szyn
  • Szyna zębata (zwana również szyną drapieżną) – gatunek endemiczny występujący wyłącznie na terenach górskich. Całymi dniami wygrzewa się na podkładach między szynami jezdnymi czekając na ofiarę. Gdy ta nadjedzie, chwytają ją swoimi straszliwymi zębiszczami. Kolejarze żyją w symbiozie z szynami zębatymi – korzystają z nich do wjeżdżania na wzniesienia, podczas gdy szyna w ten sposób zaspokaja swój instynkt drapieżcy.
  • Szyna prądowa – taka szyna, po której powierzchni śmigają elektrony. Przejeżdżający pociąg (zazwyczaj metro) zlizuje elektryczność z szyny prądowej specjalnym języczkiem i po przetrawieniu jej w układzie pokarmowym wykorzystuje ją w silnikach. W ekstremalnych przypadkach spotyka się nawet dwie szyny prądowe, wtedy pociąg doposaża się w kolejny języczek.
Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość


Projekty w innych językach działają całkowicie niezależnie od Nonsensopedii.

mg: