Meitner: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(powerplay)
 
(link)
 
Linia 1: Linia 1:
'''Meitner (Mt)''' – sto dziewiąty pierwiastek chemiczny, metal przejściowy, trzeci z trzycyfrowych pierwiastków, które wymyśliły i opatentowały [[Niemcy|Szwaby]]. Udało im się go otrzymać w 1982 roku w osławionym laboratorium w Darmstadt. Jego nazwa pochodzi od nazwiska kobitki<ref>Nie ma to nic wspólnego z równouprawnieniem.</ref>, szwabskiej fizyczki Lisy Meitner, dzięki której możliwe było rozszczepianie atomów i otrzymanie wszystkich radioaktywnych bzdetów.<ref>Co za tym idzie bombardowań Hiroszimy, Nagasaki oraz katastrofy w Czernobylu.</ref> Meitner nie jest zbyt towarzyskim pierwiastkiem. W najlepszym przypadku ulatnia się po ośmiu sekundach, co nie umożliwia przeprowadzenia nawet najprostszych badań. Jego jedyne zastosowanie ogranicza się więc do możliwości drapania się w głowę chemików na całym świecie.
'''Meitner (Mt)''' – sto dziewiąty pierwiastek [[chemia|chemiczny]], metal przejściowy, trzeci z trzycyfrowych pierwiastków, które wymyśliły i opatentowały [[Niemcy|Szwaby]]. Udało im się go otrzymać w 1982 roku w osławionym laboratorium w Darmstadt. Jego nazwa pochodzi od nazwiska kobitki<ref>Nie ma to nic wspólnego z równouprawnieniem.</ref>, szwabskiej fizyczki Lisy Meitner, dzięki której możliwe było rozszczepianie atomów i otrzymanie wszystkich radioaktywnych bzdetów.<ref>Co za tym idzie bombardowań Hiroszimy, Nagasaki oraz katastrofy w Czernobylu.</ref> Meitner nie jest zbyt towarzyskim pierwiastkiem. W najlepszym przypadku ulatnia się po ośmiu sekundach, co nie umożliwia przeprowadzenia nawet najprostszych badań. Jego jedyne zastosowanie ogranicza się więc do możliwości drapania się w głowę chemików na całym świecie.


{{przypisy}}
{{przypisy}}

Aktualna wersja na dzień 14:03, 18 cze 2011

Meitner (Mt) – sto dziewiąty pierwiastek chemiczny, metal przejściowy, trzeci z trzycyfrowych pierwiastków, które wymyśliły i opatentowały Szwaby. Udało im się go otrzymać w 1982 roku w osławionym laboratorium w Darmstadt. Jego nazwa pochodzi od nazwiska kobitki[1], szwabskiej fizyczki Lisy Meitner, dzięki której możliwe było rozszczepianie atomów i otrzymanie wszystkich radioaktywnych bzdetów.[2] Meitner nie jest zbyt towarzyskim pierwiastkiem. W najlepszym przypadku ulatnia się po ośmiu sekundach, co nie umożliwia przeprowadzenia nawet najprostszych badań. Jego jedyne zastosowanie ogranicza się więc do możliwości drapania się w głowę chemików na całym świecie.

Przypisy

  1. Nie ma to nic wspólnego z równouprawnieniem.
  2. Co za tym idzie bombardowań Hiroszimy, Nagasaki oraz katastrofy w Czernobylu.





Oznaczenia kolorów
metale
lantanowce
aktynowce
gazy szlachetne
niemetale
półmetale