Wiadomości TVP: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Znacznik: edytor źródłowy
M (różnice)
Znacznik: edytor źródłowy
Linia 3: Linia 3:
{{cytat|Mam dla was złe wiadomości!|Napis z reklamy '''Wiadomości''', zachęcający do oglądania}}
{{cytat|Mam dla was złe wiadomości!|Napis z reklamy '''Wiadomości''', zachęcający do oglądania}}
{{cytat|Wiadomości w naszym nowym dzienniku będą dobre lub złe, oby tych ostatnich jak najwięcej, ale zawsze nieprawdziwe.|Pierwsze zdanie wypowiedziane w '''Wiadomościach'''}}
{{cytat|Wiadomości w naszym nowym dzienniku będą dobre lub złe, oby tych ostatnich jak najwięcej, ale zawsze nieprawdziwe.|Pierwsze zdanie wypowiedziane w '''Wiadomościach'''}}
{{cytat|[[Fakty]] od Wiadomości różnią się tym, że w Wiadomościach nie ma faktów, a w Faktach nie ma wiadomości.|Radio Erewań}}
{{t|Wiadomości|ur. [[18 listopada]] [[1989]]}} program dezinformacyjny lecący na [[TVP1]] i [[TVP Polonia]]. Opowiada o tym, co się dzieje na planecie Ziemi, oraz o tym, co się stało ze śmieciami wystrzelonymi w kosmos, takimi jak satelity. Niegdyś uważane za źródło informacji godne zaufania, jednak dwaj znani i lubiani{{fakt}} naukowcy, Jarosław Kaczyński oraz Donald Tusk, odkryli, że to łże-elity oczerniające władzę i/lub opozycję.
{{t|Wiadomości|ur. [[18 listopada]] [[1989]]}} program dezinformacyjny lecący na [[TVP1]] i [[TVP Polonia]]. Opowiada o tym, co się dzieje na planecie Ziemi, oraz o tym, co się stało ze śmieciami wystrzelonymi w kosmos, takimi jak satelity. Niegdyś uważane za źródło informacji godne zaufania, jednak dwaj znani i lubiani{{fakt}} naukowcy, Jarosław Kaczyński oraz Donald Tusk, odkryli, że to łże-elity oczerniające władzę i/lub opozycję.



Wersja z 23:37, 1 mar 2016

Za Durczoka Wiadomości były luźne
Józek Stalin gościnnie w Wiadomościach

Mam dla was złe wiadomości!

Napis z reklamy Wiadomości, zachęcający do oglądania

Wiadomości w naszym nowym dzienniku będą dobre lub złe, oby tych ostatnich jak najwięcej, ale zawsze nieprawdziwe.

Pierwsze zdanie wypowiedziane w Wiadomościach

Fakty od Wiadomości różnią się tym, że w Wiadomościach nie ma faktów, a w Faktach nie ma wiadomości.

Radio Erewań

Szablon:T program dezinformacyjny lecący na TVP1 i TVP Polonia. Opowiada o tym, co się dzieje na planecie Ziemi, oraz o tym, co się stało ze śmieciami wystrzelonymi w kosmos, takimi jak satelity. Niegdyś uważane za źródło informacji godne zaufania, jednak dwaj znani i lubiani[potrzebne źródło] naukowcy, Jarosław Kaczyński oraz Donald Tusk, odkryli, że to łże-elity oczerniające władzę i/lub opozycję.

Informacje

Wiadomości opowiadają o prawdziwych, bądź zmyślonych, ale zawsze ciekawych rzeczach. W przeciwieństwie do Teleexpressu, prezenterzy mówią 3 sł./s. (słowa/sekundę). TVP 1 wysyła swoje media tam, gdzie najbardziej przeszkadzają. Zaczynają od najważniejszych wydarzeń. Po 5 minutach mówią o dziadach sejmowych. Potem pokazują Kraśka, lub Jabłońskiego w innym kraju. Na koniec zostawiają sobie wiadomości, które nikogo nie obchodzą. Najbardziej znanym prowadzącym jest oczywiście Józef Stalin.

Sport

Po informacjach pokazuje się ludzi, którzy popisują się po to, aby pochwalić się z swoim krajem. Bardzo lubi komentować ich Przemysław Babiarz. Bardzo charakterystyczny był pomarańczowy pasek ze sportami, który przewijał się na dole. Zdjęli go w 2006 roku. Szkoda bo, był najciekawszym elementem tego programu.

Pogoda

Na koniec wysyłają szamanów z Kretem na czele alby robili pogodę, którą potem pokazują w „Wiadomościach”.

Czołówki

Lata Opis
18 listopada 1989 – 23 marca 1992 Straszna tandeta. Zwykłe białe VV na tle nieba. Beznadzieja.
24 marca 1992 – 18 kwietnia 1994 "Ulepszona" wersja poprzedniej, chmury zrobili ruchome i troszkę inne VV. Wcale nie lepsza od poprzedniej.
19 kwietnia 1994 – 4 września 1994 Beznadzieja!!! Widok na studio, a na dole VV i napis Wiadomości. To wyglądało jak belka z podpisem! Taka tandeta tylko w TVP...
5 września 1994 – 1 grudnia 1997 Jakieś kółka, paski, gdzieś w tle mapa świata, a na końcu VV i podpis WIADOMOŚCI.
2 grudnia 1997 – 1 czerwca 2002 Podobna do poprzedniej, ale muzyka do niej po prostu straszna!! Jak się rozwaliło telewizor na cały regulator i poszły Wiadomości, to można się było porządnie przestraszyć. Co do grafiki, po raz kolejny „ulepszyli” poprzednią wersję. Na szczęście w 2001 r. zmienili muzykę na mniej przerażającą. No i VV wreszcie trójwymiarowe.
2 czerwca 2002 – 13 października 2004 O Matko!! Co to ma być?? Jakaś kula na pomarańczowym tle, na początku gwiazdy nawiązujące tej chCenzura2.svg Unii Europejskiej, a muzyka beznadziejna. Wreszcie pozbyli się VV z czołówki.
14 października 2004 – 3 września 2006 Podobna do Dziennika Telewizyjnego (wyjaśnienie w dziale Ciekawostki). W tle muzyka autorstwa nadwornego kompozytora TVP. Pozbyli się również VV w całym programie. Zamiast tego wprowadzili jakieś \\', co znacząco wpłynęło na rozwój języka pokemonów (nowa wersja litery W).
4 września 2006 – 13 lutego 2011 Ta sama tandeta co wcześniej, tylko że przed 19:30 widok na jakieś losowo wybrane miasto.
14 lutego 2011 – 31 grudnia 2014 Czołówka w tym razem 16:9. Zostawiono same niebieskie odcienie, tu i tam nazwy jakichś miast, patrząca (?) kula. Napis "Wiadomości" w białym kolorze i z niewiele lepszą czcionką.
1 stycznia 2015 - 12 stycznia 2016 Kamera leci nad morzem, potem nad Gdańskiem, Krakowem i Warszawą... i zbliża się do Pekinu! Napis "Wiadomości" na niebiesko.
od 13 stycznia 2016 Kamera leci nad morzem, potem nad Gdańskiem, Krakowem i Warszawą... i podczas przelotu przez chmury ucięty fragment zbliżenia do Pekinu. Napis "Wiadomości" na niebiesko. Wycofano również bębny z muzyki z czołówki, gdyż "kojarzyły się z wojną".

Studia

Lata Opis
18 listopada 1989 – 15 marca 1992 Jezus Maria!!! Pierwszych kilka dni to coś było gorsze od Dziennika Telewizyjnego! Pusta, biała ściana, stół z obrusem i nic więcej!! Nie przeszkadzało to jednak, żeby emitować wydania inne niż główne sprzed niebieskiej ściany.
16 marca 1992 – 18 kwietnia 1994 Podobne do poprzedniego, zdecydowano się na jakieś tło za prezenterem i stół z napisem WIADOMOSCI. Tak, tu nie ma literówki, tak tam naprawdę pisało!
19 kwietnia 1994 – 4 września 1994 Studio równie tandetne co ówczesna czołówka. Prezenterzy siedzieli tyłem do okna reżyserki, jak pisze szatańska Wikipedia. Jednak, jak to beznadziejnie wygląda wie tylko ten, kto to naprawdę widział. To „studio” (bo to tak naprawdę było chyba jakieś biuro) było gorsze od tego z pierwszych kilku dni Wiadomości.
5 września 1994 - 1 grudnia 1997 No wreszcie jakieś porządne studio! Czy trzeba było na nie czekać aż 5 lat? Przystosowane do prowadzenia w parach (czyt. zwiększania kosztów emisji). Za jednym prezenterem widać jakieś telewizory, komputery i chCenzura2.svg wie co jeszcze. Za drugim prezenterem niebieska ściana, a po jego lewej stronie (od strony widza po prawej) VV na planszy złożonej z 5 desek nierównej długości.
2 grudnia 1997 – 1 czerwca 2002 Za prezenterem widok na pomieszczenie redakcji. Nie był to jednak prawdziwy newsroom, tylko obraz z blue-boxu (tak naprawdę to studio było całe niebieskie, tylko jakimiś nieznanymi sztuczkami zrobili z tego newsroom). Po lewej stronie prezentera ekran do łączeń z reporterami (tak naprawdę one nie leciały na żywo, tylko nagrywane wcześniej i puszczane na ten ekran). Jak się nie „łączyli” z reporterem to wyświetlali tam VV z czołówki (przez kilka pierwszych miesięcy tego studia z nowej, lecz później ze starej z 1994).
2 czerwca 2002 – 13 października 2004 Do lipca 2004 studio było o wiele mniej ciekawe od poprzedniego (nie widać było co się dzieje w redakcji). Nic, tylko pomarańczowa ściana z kulą ziemską i czterema małymi telewizorkami (prawdę mówiąc, widać je było tylko podczas zjazdu kamerowego, i to jak ktoś miał dobry wzrok). Po lewej stronie prezentera VV, a po prawej ekran z tą samą literą. Dopiero w lipcu 2004 powrócono do widoku na newsroom, tym razem to był jednak prawdziwy newsroom.
14 października 2004 – 3 września 2006 Nuuuda. Za prezenterem niebieski ekran z kulą ziemską i napisem Wiadomości. Po prawej jego stronie dwa miejsca dla prezenterów Sportu i Pogody. Jedyny ciekawy element to szklany stół – dlatego że jest szklany.
4 września 2006 – 1 października 2007 Lekko zmodernizowane studio – przyciemniono jego ściany oraz skrócono stół, jak pisze szatańska Wikipedia. Usunięto również te wkurwiające napisy Wiadomości.
2 października 2007 – 20 grudnia 2009 O Matko!!! Narżnęli tam tyle różnych monitorów, a i tak na nich nic nie widać. Po lewej stronie dwie plazmy. Stół ten sam co dawniej. Do tego jakieś beznadziejne barierki. W 2008 przestawili stół w sposób umożliwiający prowadzenie na stojąco (idiotyczny pomysł Kraśki).
21 grudnia 2009 – 13 lutego 2011 K**** ich m**! Jeszcze więcej ekranów. Prezenterzy przestali prowadzić program na stojąco.
14 lutego 2011 do dziś W końcu bardziej estetycznie. Studio jest całkiem nowe. Główna ściana za prowadzącym to ekran, na którym odbywają się reporterskie połączenia, na lewo tradycyjne dwa telewizorki. Wszystko to utrzymane w jasnobłękitnych odcieniach by wyglądało świeżo. Odtąd w niektórych sytuacjach prezenterzy będą prowadzić na stojąco. Także cały program realizowany jest w 16:9.

Ciekawostki

Uderzające podobieństwo, nieprawdaż?
  • „Wiadomości” zastąpiły „Dziennik Telewizyjny” teoretycznie po to, aby zerwać z komunistyczną przeszłością. Jednak w czołówce „Dziennika” napis „Dziennik” był wyświetlany pod mapą świata. Podobnie było przez jakiś czas w czołówce „Wiadomości”. A obecna jest tak samo długa, jak w PRL. Świadczy to o tym, że ten program jest starym, „dobrym” „Dziennikiem Telewizyjnym” z nową oprawą graficzną.
  • Logiem Wiadomości od zawsze jest litera W (nie tak jak w porządnych programach informacyjnych mapa świata czy kula ziemska). Na dodatek nigdy ono nie było prawdziwym W – zapisywane było w alfabecie pokemonów – najpierw było VV, potem \\' (to drugie jeszcze mniej przypomina W, przez co jest bardziej pokemoniaste). Z tego wynika, że Wiadomości od samego początku były programem przeznaczonym dla pokemonów.
  • Podczas ,,Wiadomości" logo TVP1 wyrasta do ogromnych wielkości. Logo \\' przestraszyło się i zmalało. Program niby nadawany w 16:9, a w analogu logo jest ogromne. W cyfrówce co najmniej o jeden rozmiar mniejsze.