Węgiel

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 07:51, 16 lut 2017 autorstwa DasBott (dyskusja • edycje) (bot wprowadza drobne poprawki)

Wungiel przywieźli

Typowy noob węglowy
Pan Węgielek we własnej osobie
Wungiel na składzie

Węgiel (ang. Need for Speed Carbon) – pierwiastek o symbolu C i liczbie atomowej 6. Wróg uczniów numer 1, gdyż nauka o jego związkach trwa rok i kosztuje wiele czasu, który przecież można spędzić na wandalizowaniu Wikipedii lub na pożyczaniu kołpaków z zagranicznych samochodów, zwłaszcza niemieckich.

Odmiany al(k)otropowe

Czysty węgiel występuje w paru różnych rodzajach.

  • Graffiti Grafit – takie coś, co sprawia że można ołówkiem rysować obrazki przedstawiające męskie przyrodzenie w zeszycie kolegi, oraz robi nowoczesne elektrownie atomowe[1] bezpieczniejszymi. A i zawsze można wsadzić dwa rysiki grafitowe do gniazdka, przecież to niemetal, nie przewodzi prądu.
  • Diament – taki mały błyszczący kamyk, co ma 10 level w skali Mohsa, mocniejszy jest tylko mithril. Doskonały do cięcia szkła, pustaków, płytek i tętnic. Waluta w niektórych grach, zwłaszcza RPG. Jest jednym z najbardziej znanych „itemków” w Minecrafcie.
  • Fuleren – odkryty przez amerykańskich jajogłowych w złomie z Roswell. Do czego służy – nie wiadomo, choć niektórzy twierdzą, że w połączeniu z ogórkiem ma delikatny smak, idealny na kanapkę.
  • Grafen – Wywodzi się z konstrukcji polonistycznej. Odmiana Mithrill'u. Sieć krystaliczna w kształcie litery „N” o prostych regularnych kształtach. Daje +7 do downloadu i +2 do uploadu. Czytany od tyłu daje nefarg.

A teraz dziwisz się, gdzie jest węgiel wydobywany np. w krainie zakamuflowanej opcji niemieckiej? Ha matole, to jest węgiel kamienny mający w sobie tylko 80 procent węgla[2]!

Związki węgla

Węgiel tworzy wiele różnych ciekawych związków chemicznych. Łatwo je można znaleźć nawet w swoim domu. Można np. odkręcić wszystkie pokrętła w kuchence gazowej, a gdy poczujesz miły zapach odpal zapałkę. To właśnie jest propan i butan[3], alkany. Równie fajnym doświadczenie jest wypicie 0,5 l wódki, która stanowi 40% roztwór etanolu. Chemia jest fascynująca, nieprawdaż?

Przypisy

  1. Jak ta w Czarnobylu
  2. I to w porywach
  3. To nie jest państwo Bhutan!



Oznaczenia kolorów
metale
lantanowce
aktynowce
gazy szlachetne
niemetale
półmetale