Topór

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 04:06, 21 sty 2015 autorstwa Mkart (dyskusja • edycje) (automatyczna podmiana)
Wielki barbarzyńca z małym… toporkiem

Siekiera, motyka, piłka, szklanka.
W nocy nalot w dzień łapanka.

Taka piosenka

Szablon:T broń powstała przez zawieszenie ciężkiego ostrza na trzonku od łopaty. W nieco zmienionej formie służy do rąbania drewna, ale nazywana jest wtedy siekierą.

Zastosowanie

Topór stosowany był głównie do obcinania głów tępym chłopkom, którym zamarzyło się kraść, dla szlachty zarezerwowano miecze, bo ładniej wyglądają. W pewnym momencie ktoś ubzdurał sobie jednak, że ścinanie ludzi jest niehumanitarne[potrzebne źródło] i topór odszedł do lamusa.

Podobnie miała się rzecz z bojowym zastosowaniem topora, w którym przodowali Wikingowie. Gdy wynaleziono pistolety, nawet najwięksi barbarzyńcy musieli porzucić swoją ulubioną broń. Najdłużej pozostali jej wierni Indianie, pod postacią tomahawków, dlatego znaleźli się na skraju wymarcia. Co prawda, topór wraca ostatnio do łask dzięki grom RPG, ale nie jest tak kultowy i popularny jak miecz.

Ostatnim zastosowaniem toporów jest używanie ich do rąbania drewna. Aby nie było za prosto, topory do rąbania drewna nazywane są siekierami.

Rodzaje toporów

  • Szablon:Tnajczęściej przystosowany do trzymania jedną ręką, stosowany w oddziałach piechoty – podobieństwo do siekiery znacznie ułatwiało chłopkom władanie nim.
  • Szablon:Tdomena różnego rodzaju wikingów i innych buraków zwanych barbarzyńcami.
  • Szablon:Ttopór o dwóch ostrzach (dla podwojenia zabawy), cięższy od nosiciela i używany tylko przez największych koksowników.
  • Szablon:Tcięższa niż topór jednoręczny i gorzej w ogóle nie wyważona.
  • Szablon:Tmałe to takie, więcej niż skalpu nie zdejmiesz.

Jak odróżnić siekierę od topora

Bierzesz inkryminowany obiekt i machasz nim. Jeśli uda ci się wyhamować zanim utnie ci jajca to znaczy, że masz do czynienia z toporem. Jeśli ci się nie uda… będziesz miał ważniejsze problemy, nad którymi będziesz mógł się zastanawiać.