Wiatrówka (broń)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 23:00, 14 kwi 2015 autorstwa 83.238.231.252 (dyskusja) (jest o rodzajach pocisków ale nie ma nic o rodzajach wiatrówek, do teraz.)
Plik:800px-Crosman C11.jpg
Wystarczy naładować i można polować na bezpańskie psy

Szablon:Tużyteczny przyrząd, służący do wyganiania obcych kotów z ogrodu, odpędzania szpaków z czereśni, wkurzania staruszek na odległość, dłubania w uchu oraz wielu innych ciekawych czynności. Użyta bezpośrednio przy odbycie kota bądź psa, utworzy mu swoisty spojler. Wiatrówka składa się z metalowej rury, kolby, spustu, oraz muszki. Dla hardcorowych kibiców oraz strachliwych dziewic stworzono wiatrówkę w wersji mini, wyglądającą prawie jak pistolet. Dziś wiatrówki używa się głównie do działań zaczepno-dywersyjnych. Sprzyja temu oddzielna kategoria wiatrówek, tzw. „repliki broni”. Wyglądają jak broń (o ile ma się ponad 3 promile), czasem nawet faktycznie są bronią palną (dla tych co mają więcej jak 6 promili). Noszona za pazuchą dodaje szpanu i „mocy obalającej” w przypadku zadarcia z Policją lub Mafią Wołomin sp. z o.o. Taka „replika” świetnie nadaje się do bajerowania lasek. Wiatrówka jest używana przez niektórych snobów do strzelania do metalowych zwierzątek. Ma to jakiś związek z Anglią, więc można zrobić wrażenie, że to prawie jak krykiet. Albo golf.

Rodzaje Wiatrówek

  • Sprężynowe - Jak sama nazwa wskazuje mają sprężynę w środku, są tanie i proste jak budowa cepa. Mają 2 zalety. Są tanie no i twój 3 letni synek nie zastrzeli cię z takiej bo nie będzie miał siły naciągnąć sprężyny.

Sprężynowe wiatrówki dzielimy na:
-Te z łamaną lufą (niekiedy wyrzucane są do kosza przez przez buraków myślących że jak się złamała lufa to wiatrówka się zepsuła).
-Te z dolnym naciągiem (bardziej przcyzyjne, jednak jak spręzyna się zwolni podczas ładowania śrutu to może amputować ci palec).

  • Gazowe - Korzystają z dwutlenku węgla. Te wykorzystywane są głównie przez strażaków którzy mają łatwy dostęp do nabojów CO2 (te z gaśnic samochodowych pasują idealnie), ludzie z auto szrotów też je lubią.
  • PCP czyli tak zwane pompki - Korzystają z powietrza w zbiorniku, mają kopa i są najcelniejsze oraz najdroższe. Niestety pompki do pompowania zwykle nie ma w zestawie a zwinięcie dzieciakowi z podwórka tej do piłek nic nie da bo taka pompka daje zbyt małe ciśnienie.

Rodzaje pocisków

  • Diabolo – ołowiane grzybki, które wcale nie wyglądają jak grzybki, ale za to zwykle trafiają tam gdzie się celuje.
  • Lotka – kawałek gwoździa z przyczepionym do tyłka piórkiem. Posiada niepospolitą funkcję rysowania nowego gwintu w lufie.
  • Kulka – nie trzeba się nad nią dużo rozpisywać, zwyczajna ołowiana kulka z nadzwyczajnymi zdolnościami dziurawiącymi i przedziwną tendencją do nie trafiania tam gdzie się celuje.
  • Przecieraki filcowe – podobne do diabolo, wyglądają jak znicze. Przez wzgląd na swoją śmieszną wagę używane przez producentów tanich wiatrówek do zawyżania prędkości śrutu.
  • Stalowe – czopek cynkowo-aluminiowo-mosiężny, oblany wkoło plastykiem. Wykazuje przedziwną tendencję do przeistaczania luf gwintowanych w gładkie.
  • Plastikowe kulki - Czasem pasują do niektórych wiatrówek, zerowa celność zasięg oraz penetracja jednak wstarczy obić dzieciaka żeby takowe zdobyć.
  • Domowej roboty - Wystarczy znaleźć coś co ma odpowiedni kaliber i można tym strzelać.
  • Muchy - Łapiemy muchę (albo innego robala) i wsadzamy do lufy. Mucha rozpadnie się w lufie i jak strzelimy komuś w łeb to poczuje na twarzy coś mokrego, jakby krew i będzie śmiertelnie przerażony.

Najlepsze wiatrówki

Najlepszymi wiatrówkami są oczywiście wiatrówki chińskie, aby zaniżyć ich wartość, by przeciętny obywatel mógł sobie na nie pozwolić, sprzedawane są pod ciekawymi nazwami niekojarzącymi się z Krajem Wiadomego Cudu. Prędkości początkowe śrutu wystrzeliwanego z ich lufy przekraczają 300 m/s, przy czym energia śrutu nie przekracza 17 J:

  • B-2 – przyłożenie lufy bezpośrednio do celu nie gwarantuje trafienia.
  • Narkomania Germany – jak wyżej.
  • Lidor 2 – B-2 z ciekawszą nazwą, jak wyżej.
  • Magnum – B-2 z ciekawszą nazwą, jak wyżej.
  • Lidor 44 – jak wyżej, co ciekawe ten egzemplarz posiada ciekawą funkcję amputacji palców strzelca bez jego wiedzy.