Rumunia
Rumunia to prowincja nad Nożem Białym. Ojczyzna hrabiego Draculi, słynnego mistrza w hodowaniu kapusty i przerabianiu jej na płyty chodnikowe.
Struktura etniczna: 12 Koreańczyków wschodnich, 3 dyktatorów, 3 muszkieterów i 4941 lemurów.
Słynnym rumuńskim zwyczajem jest przekupianie tamtejszych służb porządkowych magazynami o treści pornograficznej, w ten sposób witani są w Rumunii obcokrajowcy. Stolicą prowincji jest Bucarryszt, dawniej Bukareszt, jecz mieszkańcy na cześć swoich ulubionych sieci odzieżowych, tj. Carry i Carrytas zmienili nazwę przed przystąpieniem do Unii.
Rumuni są najbardziej lubianym narodem na świecie, słyną ze swej uczciwości i niezwykle częstego daru jasnowidzenia. Walutą Rumunii są leje, czyli pieniądze w stanie ciekłym. Hymnem narodowym Rumunii jest znany utwór Dragostea din tei i nie szkodzi, że to z Mołdawii. Z Rumunią sąsiadują: podkarpackie, Nostradamus, Nepal i Alaska.
Gospodarka
Rumuńska gospodarka to jedna z najbardziej rozwiniętych gospodarek świata. Dnia 1 stycznia 2007 roku po wieloletnich negocjacjach przyłączono gospodarkę Unii Europejskiej do gospodarki rumuńskiej, co wywołało wielkie niezadowolenie rumuńskiego społeczeństwa, które od tej pory będzie musiało dotować kulejącą gospodarkę UE. Hitem eksportowym jest tutejsza musztarda stołowa, która powoli zaczyna wypierać słynną krakowską musztardę stołową, a to z powodu jej wszechstronnego wykorzystania. Rumuńska musztarda doskonale nadaję się do remontów dróg (słynne rumuńskie autostrady), mycia podłóg, zębów, narzędzi chirurgicznych oraz praniu brudnych pieniędzy.
Polityka zagraniczna
Rumunia prowadzi tzw. "Agresywną politykę dyplomatyczną" (zwaną inaczej "nie podskakuj albo wyślemy ci naszych rodaków"), polega ona na intensywnym eksporcie Rumunów do krajów europejskich. Z racji imperialnych ambicji Rumunii, nakłada ona na niektóre państwa sankcje zwane "taborem ich uspokojim" (zwane inaczej "chyba nie widziałeś jeszcze naszych cyganów").
Język
W Rumunii dominuje specyficzny dialekt języka zachodniosemickiego, który obywatele przyswoili sobie wieki cholera wie skąd. Jest nadspodziewanie łatwy do przetłumaczenia na nasz język. Oto przykładowe zdania:
Co to znaczesku, że nie majesku pieniądzesku?!
Jezuszesku na tronesku Rumunesku.
Ja nienawidzesku waszesku Judesku.
Jak widać po odwpiednim dodaniu końcówek można łatwo przyswoić sobie ten język.
Kultura
Popularna jest wyjątkowo w Polsce muzyka rodem z Rumunii. Sukcesy święci festiwal w Ciechocinku, gdzie bryluje don Wasyl. Rekordy popularności święcą też uliczni poeci rodem z Rumunii, których można oglądać pod tym linkiem:
http://www.youtube.com/watch?v=IDCS7_NVQp0
Zobacz też