Ocena dobra: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (dr.)
M (Przecinki, te niepotrzebne dwie półpauzy, które jedyne co robią to brzydko wyglądają i tego typu sprawy.)
 
(Nie pokazano 13 wersji utworzonych przez 13 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{t|Ocena dobra}}w dzienniku oznaczana cyfrą '''4'''. Uczniowie uzyskują ją w każdej szkole, najczęściej jednak zdarza się to w podstawówce. W [[gimnazjum]] i szkołach ponadgimnazjalnych jeśli dostałeś 4 to albo umiesz ściągać, albo jesteś [[Kujon | kujonem]] i wszyscy się z ciebie śmieją bo tym razem ci słabo poszło.
'''Ocena dobra''' – w dzienniku oznaczana cyfrą '''4'''. Uczniowie uzyskują ją w każdej szkole, najczęściej jednak zdarza się to w podstawówce. W [[gimnazjum]] i szkołach ponadgimnazjalnych jeśli dostałeś 4 to albo umiesz ściągać, albo jesteś [[Kujon | kujonem]] i wszyscy się z ciebie śmieją, bo tym razem ci słabo poszło.


== Jak powstała ==
== Jak powstała ==
Ocena dobra powstała po buncie normalnych uczniów<ref>Czytaj: nie kujonów</ref>. Twierdzili, że to niesprawiedliwe że kujony nie mają słabych ocen. Ministerstwo podzieliło ich opinię i dzięki temu mamy ocenę nie różniącą się zbytnio od [[Ocena bardzo dobra | piątki]], lecz wywołującą płacz u kujonów.
Ocena dobra powstała po buncie normalnych uczniów<ref>Czytaj: niekujonów</ref>. Twierdzili, że to niesprawiedliwe że kujony nie mają słabych ocen. Ministerstwo podzieliło ich opinię i dzięki temu mamy ocenę nie różniącą się zbytnio od [[Ocena bardzo dobra | piątki]], lecz wywołującą płacz u kujonów.
Dzięki powstaniu czwórek drastycznie zmniejszyła się liczba uczniów w klasach większość kujonów dostała szlaban na chodzenie do szkoły
Dzięki powstaniu czwórek drastycznie zmniejszyła się liczba uczniów w klasach gdyż większość kujonów dostała szlaban na chodzenie do szkoły.


== Jak otrzymać ==
== Jak otrzymać ==
W teorii wystarczy ci 70% poprawnych odpowiedzi. W praktyce wszystko zależy od nauczyciela. Jeśli ciebie nie lubi to nawet dostać [[Ocena dopuszczająca | dopalacza]] będzie trudno.
W teorii wystarczy ci 75% poprawnych odpowiedzi. W praktyce wszystko zależy od nauczyciela. Jeśli ciebie nie lubi to nawet dostać [[Ocena dopuszczająca | dopalacza]] będzie trudno.
Jeśli chcesz ją bardzo dostać, są dwie opcje (zakładając, że nie jesteś kujonem im bardziej przydałby się poradnik jak jej nie otrzymać):
Jeśli chcesz ją bardzo dostać, są dwie opcje (zakładając, że nie jesteś kujonem, im bardziej przydałby się poradnik jak jej nie otrzymać):
* zakuwasz cały poprzedni dzień z nadzieją, że coś zapamiętasz (najczęściej i tak wracasz do domu z [[Ocena dopuszczająca | dwóją]]);
* zakuwasz cały poprzedni dzień z nadzieją, że coś zapamiętasz (najczęściej i tak wracasz do domu z [[Ocena dopuszczająca | dwóją]]);
* robisz ściągę i liczysz na to, że nauczyciel akurat jutro zapomni swoich okularów (jeśli nie zapomni to dostajesz [[Ocena niedostateczna|jedynkę]] i liczysz na to, że na poprawie twojej ściągi nie zauważy<ref>Jeśli trafisz na wyrozumiałego [[Nauczyciel|nauczyciela]]. Najczęściej jednak nie pozwoli ci poprawiać tej kartkówki</ref>.
* robisz ściągę i liczysz na to, że nauczyciel akurat jutro zapomni swoich okularów (jeśli nie zapomni to dostajesz [[Ocena niedostateczna|jedynkę]] i liczysz na to, że na poprawie twojej ściągi nie zauważy<ref>Jeśli trafisz na wyrozumiałego [[Nauczyciel|nauczyciela]]. Najczęściej jednak nie pozwoli ci poprawiać tej kartkówki</ref>.


== Po otrzymaniu ==
== Po otrzymaniu ==
*{{t|Jeśli jesteś kujonem}}brak obiadu w domu, szlaban na czytanie książek i wyśmiewanie przez kolegów z klasy.
*'''Jeśli jesteś kujonem''' – brak obiadu w domu, szlaban na czytanie książek i wyśmiewanie przez kolegów z klasy.
*{{t|Jeśli nie jesteś kujonem}}gra na komputerze cały dzień, zadowolenie rodziców i szpan przed kolegami z klasy.
*'''Jeśli nie jesteś kujonem''' – gra na komputerze cały dzień, zadowolenie rodziców i szpan przed kolegami z klasy.

== Zobacz też ==
* [[ocena niedostateczna]]
* [[ocena dopuszczająca]]
* [[ocena dostateczna]]
* [[ocena bardzo dobra]]
* [[ocena celująca]]


{{Przypisy}}
{{Przypisy}}

Aktualna wersja na dzień 20:27, 3 sty 2024

Ocena dobra – w dzienniku oznaczana cyfrą 4. Uczniowie uzyskują ją w każdej szkole, najczęściej jednak zdarza się to w podstawówce. W gimnazjum i szkołach ponadgimnazjalnych jeśli dostałeś 4 to albo umiesz ściągać, albo jesteś kujonem i wszyscy się z ciebie śmieją, bo tym razem ci słabo poszło.

Jak powstała[edytuj • edytuj kod]

Ocena dobra powstała po buncie normalnych uczniów[1]. Twierdzili, że to niesprawiedliwe że kujony nie mają słabych ocen. Ministerstwo podzieliło ich opinię i dzięki temu mamy ocenę nie różniącą się zbytnio od piątki, lecz wywołującą płacz u kujonów. Dzięki powstaniu czwórek drastycznie zmniejszyła się liczba uczniów w klasach gdyż większość kujonów dostała szlaban na chodzenie do szkoły.

Jak otrzymać[edytuj • edytuj kod]

W teorii wystarczy ci 75% poprawnych odpowiedzi. W praktyce wszystko zależy od nauczyciela. Jeśli ciebie nie lubi to nawet dostać dopalacza będzie trudno. Jeśli chcesz ją bardzo dostać, są dwie opcje (zakładając, że nie jesteś kujonem, im bardziej przydałby się poradnik jak jej nie otrzymać):

  • zakuwasz cały poprzedni dzień z nadzieją, że coś zapamiętasz (najczęściej i tak wracasz do domu z dwóją);
  • robisz ściągę i liczysz na to, że nauczyciel akurat jutro zapomni swoich okularów (jeśli nie zapomni to dostajesz jedynkę i liczysz na to, że na poprawie twojej ściągi nie zauważy[2].

Po otrzymaniu[edytuj • edytuj kod]

  • Jeśli jesteś kujonem – brak obiadu w domu, szlaban na czytanie książek i wyśmiewanie przez kolegów z klasy.
  • Jeśli nie jesteś kujonem – gra na komputerze cały dzień, zadowolenie rodziców i szpan przed kolegami z klasy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Czytaj: niekujonów
  2. Jeśli trafisz na wyrozumiałego nauczyciela. Najczęściej jednak nie pozwoli ci poprawiać tej kartkówki