Kamienowanie izraelskiego czołgu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to ZentroXenon. Autor wycofanej wersji to 87.207.15.60.)
(Zmiana szyku zdania na bardziej logiczny)
Znaczniki: mobilna mobilna www
 
(Nie pokazano 16 wersji utworzonych przez 14 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Image:A tank fight.jpg|right|thumb|250px|Podwórkowy mecz dziewięciolatków w kamieniowanie izraelskiego czołgu]]
[[Plik:A tank fight.jpg|thumb|250px|Podwórkowy mecz dziewięciolatków w kamienowanie izraelskiego czołgu]]
'''Kamienowanie izraelskiego czołgu''' – jeden z najpopularniejszych sportów wśród [[Palestyna|Palestyńczyków]], obok ''[[Żydzi|polowania na Żydów]]'', ''[[Terroryzm|kto wysadzi więcej niewinnych ludzi naraz?]]'' oraz [[curling]]u<ref>Palestyńczycy to jedyni nie-[[Kanada|Kanadyjczycy]], którzy lubią curling; prawdopodobnie dlatego, że są analfabetami.</ref>. Jedno z podstawowych źródeł autorytetu Palestyny. Znany starożytnym, na jego podstawach wyrosła historia tego kraju<ref>Podobnie jak historia [[Stany Zjednoczone Ameryki Północnej|Ameryki]] na [[baseball]]u.</ref>, był praktykowany przez całe pokolenia Palestyńczyków.
'''Kamienowanie izraelskiego czołgu''' – jeden z najpopularniejszych sportów wśród [[Palestyna|Palestyńczyków]], zaraz obok polowania na [[Żydzi|Żydów]], ''[[Terroryzm|kto wysadzi więcej niewinnych ludzi naraz?]]'' oraz [[curling]]u<ref>Palestyńczycy to jedyni nie-[[Kanada|Kanadyjczycy]], którzy lubią curling; prawdopodobnie dlatego, że są analfabetami.</ref>. Jedno z podstawowych źródeł autorytetu Palestyny. Znany starożytnym, na jego podstawach wyrosła historia tego kraju<ref>Podobnie jak historia [[Stany Zjednoczone Ameryki|Ameryki]] na [[Baseball|bejsbolu]].</ref>, był praktykowany przez całe pokolenia Palestyńczyków.


==Historia kamieniowania izraelskiego czołgu==
== Historia kamienowania izraelskiego czołgu ==
===Wczesna historia===
=== Wczesna historia ===
Najwcześniejsze zanotowane zawody w kamieniowaniu izraelskiego czołgu miały miejsce w czasach [[Biblia|biblijnych]]. W Księdze Kapłańskiej jest opisane, jak kilkoro ludzi rzuca kamieniami w jadącego na koniu syna Aarona, chcąc go z niego zrzucić i zabrać mu jego złotego cielca<ref>Kpł 9:13-17</ref>. Inne podobne przypadki prawdopodobnie również miały miejsce w tych czasach, ale nie są zbyt dobrze udokumentowane, bowiem starożytni skrybi byli zbyt często celem gry prymitywnych wersji kamienowania izraelskiego czołgu. W roku pańskim 77 znany historyk Pliniusz Starszy spisał księgę o kilku Żydach ukrywających się w wozie siana, którzy zostali znalezieni i ukamienowani, oraz o powtarzającym się kamienowaniu wozu siana jako dobrego sprawdzania, czy nie ma tam przypadkiem ukrytych Żydów.
Najwcześniejsze zanotowane zawody w kamienowaniu izraelskiego czołgu miały miejsce w czasach [[Biblia|biblijnych]]. W Księdze Kapłańskiej jest opisane, jak kilkoro ludzi rzuca kamieniami w jadącego na koniu syna Aarona, chcąc go z niego zrzucić i zabrać mu jego złotego cielca<ref>Kpł 9:13-17</ref>. Inne podobne przypadki prawdopodobnie również miały miejsce w tych czasach, ale nie są zbyt dobrze udokumentowane, bowiem starożytni skrybi byli zbyt często celem gry prymitywnych wersji kamienowania izraelskiego czołgu. W roku pańskim 77, znany historyk Pliniusz Starszy spisał księgę o kilku Żydach ukrywających się w wozie siana, którzy zostali znalezieni i ukamienowani, oraz o powtarzającym się kamienowaniu wozu siana jako dobrego sprawdzania, czy nie ma tam przypadkiem ukrytych Żydów.


=== Kamienowanie izraelskiego czołgu w średniowieczu===
=== Kamienowanie izraelskiego czołgu w średniowieczu ===
[[Plik:Palestine-boy-tank.jpg|left|thumb|200px|Mecze solo w kamienowanie izraelskiego czołgu rzadko kończą się sukcesem]]
[[Plik:Palestine-boy-tank.jpg|left|thumb|200px|Mecze solo w kamienowanie izraelskiego czołgu rzadko kończą się sukcesem]]
Kamienowanie izraelskiego czołgu było bardzo popularne w czasach średniowiecza. Palestyńska religia często była obiektem niezwykle długich oblężeń<ref>Oczywiście przez Żydów.</ref>, ale te rzadko były skuteczne, dzięki organizowanym zawodom w kamienowaniu izraelskiego czołgu wycelowanym w ich [[katapulta|katapulty]] i [[trebusz]]e, które z łatwością mogły zatrzymać ofensywę. Sport osiągnął taką popularność, że Muhammed Abu Flayed, Kalif Jerozolimy w [[1390]], musiał zabronić gry w kamienowanie izraelskiego czołgu, ponieważ mieszkańcy spędzali zbyt wiele czasu przy grze, a za mało przy pracy.
Kamienowanie izraelskiego czołgu było bardzo popularne w czasach średniowiecza. Palestyńska religia często była obiektem niezwykle długich oblężeń<ref>Oczywiście przez Żydów.</ref>, ale te rzadko były skuteczne, dzięki organizowanym zawodom w kamienowaniu izraelskiego czołgu wycelowanym w ich [[katapulta|katapulty]] i [[trebuszet|trebusze]], które z łatwością mogły zatrzymać ofensywę. Sport osiągnął taką popularność, że Muhammed Abu Flayed, Kalif Jerozolimy w [[1390]], musiał zabronić gry w kamienowanie izraelskiego czołgu, ponieważ mieszkańcy spędzali zbyt wiele czasu przy grze, a za mało przy pracy.


Popularność sportu doprowadziła do upadku Palestyny. Jednym z powodów, dla którego [[Imperium Osmańskie]] mogło tak łatwo podbić Palestynę, był fakt, iż wszyscy palestyńscy żołnierze cały czas poświęcali na grę, zamiast na ćwiczenia wojskowe. Kamienowanie izraelskiego czołgu weszło wtedy w stan recesji, podczas której na popularności zyskało ''pozbaw głowy bezbronnego chrześcijanina''. Sport wrócił do łask w [[XX wiek]]u, zaś powstanie państwa Izrael przyczyniło się do powrotu kamienowania izraelskiego czołgu na szczyt popularności, na którym utrzymuje się do dziś.
Popularność sportu doprowadziła do upadku Palestyny. Jednym z powodów, dla którego [[Imperium Osmańskie]] mogło tak łatwo podbić Palestynę, był fakt, iż wszyscy palestyńscy żołnierze cały czas poświęcali na grę, zamiast na ćwiczenia wojskowe. Kamienowanie izraelskiego czołgu weszło wtedy w stan recesji, podczas której na popularności zyskało ''pozbaw głowy bezbronnego chrześcijanina''. Sport wrócił do łask w [[XX wiek]]u, zaś powstanie państwa Izrael przyczyniło się do powrotu kamienowania izraelskiego czołgu na szczyt popularności, na którym utrzymuje się do dziś.
Linia 16: Linia 16:


== Zasady ==
== Zasady ==
[[Plik:Terrorists21.jpg|right|thumb|250px|Palestyńczycy z jednej z zawodowych lig w Jerozolimie biorą udział w meczu]]
[[Plik:Terrorists21.jpg|thumb|250px|Palestyńczycy z jednej z zawodowych lig w Jerozolimie biorą udział w meczu]]
Kamienowanie izraelskiego czołgu ma kilka prostych zasad. Biorą w niej udział dwie drużyny, atakująca (Palestyńczycy) i broniąca się (izraelski czołg). Po pierwsze: nadciąga izraelski czołg. Później gracze rzucają w niego kamieniami o różnych rozmiarach. Ponieważ czołg jest zrobiony z ciężkich, nowoczesnych stopów metali, kamienie nie mają większego wpływu na czołg. Załoga czołgu ma dwa wyjścia: może ignorować graczy lub strzelać, większość jednak boi się wyjść z czołgu w obawie przed oberwaniem kamieniem. Gra się kończy, gdy gracze rzucający w czołg zostaną rozstrzelani bądź uciekną lub kiedy czołg odjedzie. Punktacja jest następująca: dla Palestyńczyków: za trafienie czołgu kamieniem z ponad dwudziestu metrów – dwa punkty, z mniejszej odległości – jeden punkt; dla Izrealczyków: za zabicie Palestyńczyka – 20 punktów, za pozwolenie na ucieczkę – -1 punkt. Istnieje też bonus dla Palestyńczyków za zabicie izraelskiego żołnierza – 100 punktów (co jednak nigdy jeszcze nie miało miejsca). W każdym mniejszym palestyńskim mieście są organizowane lokalne rozgrywki ligowe, każda z drużyn próbuje zdobyć jak najwięcej punktów, a na koniec sezonu porównywane są wyniki. Liczba punktów dzielona jest przez liczbę meczów, a najlepsza drużyna zostaje wytypowana na ochotników do zamachów samobójczych w losowych miejscach w Izraelu. W 1996 powstała propozycja zorganizowania ogólnokrajowej ligi, ale pomysł umarł w zalążku z powodu, głównie, zacofania technicznego Palestyńczyków oraz także problemów z podróżowaniem po kraju na sesje meczowe.
Kamienowanie izraelskiego czołgu ma kilka prostych zasad. Biorą w niej udział dwie drużyny, atakująca (Palestyńczycy) i broniąca się (izraelski czołg). Po pierwsze: nadciąga izraelski czołg. Później gracze rzucają w niego kamieniami o różnych rozmiarach. Ponieważ czołg jest zrobiony z ciężkich, nowoczesnych stopów metali, kamienie nie mają większego wpływu na czołg. Załoga czołgu ma dwa wyjścia: może ignorować graczy lub strzelać, większość jednak boi się wyjść z czołgu w obawie przed oberwaniem kamieniem. Gra się kończy, gdy gracze rzucający w czołg zostaną rozstrzelani bądź uciekną lub kiedy czołg odjedzie. W każdym mniejszym palestyńskim mieście są organizowane lokalne rozgrywki ligowe, każda z drużyn próbuje zdobyć jak najwięcej punktów, a na koniec sezonu porównywane są wyniki. Liczba punktów dzielona jest przez liczbę meczów, a najlepsza drużyna zostaje wytypowana na ochotników do zamachów samobójczych w losowych miejscach w Izraelu. W [[1996]] powstała propozycja zorganizowania ogólnokrajowej ligi, ale pomysł umarł w zalążku, głównie z powodu zacofania technicznego Palestyńczyków oraz problemów z podróżowaniem po kraju na sesje meczowe.

== Punktacja ==
=== Dla Palestyńczyków: ===
* trafienie kamieniem z ponad 20 metrów: 2 punkty;
* trafienie kamieniem z mniejszej odległości: 1 punkt;
* trafienie członka załogi czołgu w łeb: 20 punktów;
* zabicie członka załogi: 100 punktów (nikomu w historii nie udało się jeszcze tego dokonać);
* uszkodzenie peryskopu celowniczego czołgu: 10 punktów;
* uszkodzenie peryskopu obserwacyjnego czołgu: 5 punktów;
* każde wykrzyczane "Allah Akbar": 1 punkt;
* każde trafienie kamieniem innego Palestyńczyka: -10 punktów.

=== Dla Izraelczyków: ===
* zabicie Palestyńczyka: 10 punktów (dodatkowo bonus 5 punktów za użycie w tym celu gąsienic);
* pozwolenie na ucieczkę Palestyńczyka: -10 punktów;
* każdy zmarnowany czołgowy pocisk (pudło): -1 punkt;
* korzystanie z niedozwolonych środków jak granaty dymne, wytwornice dymu oraz nadmierne kopcenie spalinami na biegu jałowym: -50 punktów za każdy incydent.


== Zobacz też ==
== Zobacz też ==
* [[Bieg po polu minowym]]
* [[biathlon czołgowy]]
* [[kółko i krzyżyk]]
* [[palenie czarownic]]
* [[sprint wózkami inwalidzkimi po korytarzach szpitalnych]]


{{Przypisy}}
{{Przypisy}}
{{Broń}}
<br/>
{{Sbp}}


{{Uncyclopedia|Stone_the_Israeli_Tank}}
{{Uncyclopedia|Stone the Israeli Tank}}
[[Kategoria:Izrael]]
[[Kategoria:Izrael]]
[[Kategoria:Sporty bez przyszłości]]
[[Kategoria:Sporty bez przyszłości]]

Aktualna wersja na dzień 19:49, 6 lip 2020

Podwórkowy mecz dziewięciolatków w kamienowanie izraelskiego czołgu

Kamienowanie izraelskiego czołgu – jeden z najpopularniejszych sportów wśród Palestyńczyków, zaraz obok polowania na Żydów, kto wysadzi więcej niewinnych ludzi naraz? oraz curlingu[1]. Jedno z podstawowych źródeł autorytetu Palestyny. Znany starożytnym, na jego podstawach wyrosła historia tego kraju[2], był praktykowany przez całe pokolenia Palestyńczyków.

Historia kamienowania izraelskiego czołgu[edytuj • edytuj kod]

Wczesna historia[edytuj • edytuj kod]

Najwcześniejsze zanotowane zawody w kamienowaniu izraelskiego czołgu miały miejsce w czasach biblijnych. W Księdze Kapłańskiej jest opisane, jak kilkoro ludzi rzuca kamieniami w jadącego na koniu syna Aarona, chcąc go z niego zrzucić i zabrać mu jego złotego cielca[3]. Inne podobne przypadki prawdopodobnie również miały miejsce w tych czasach, ale nie są zbyt dobrze udokumentowane, bowiem starożytni skrybi byli zbyt często celem gry prymitywnych wersji kamienowania izraelskiego czołgu. W roku pańskim 77, znany historyk Pliniusz Starszy spisał księgę o kilku Żydach ukrywających się w wozie siana, którzy zostali znalezieni i ukamienowani, oraz o powtarzającym się kamienowaniu wozu siana jako dobrego sprawdzania, czy nie ma tam przypadkiem ukrytych Żydów.

Kamienowanie izraelskiego czołgu w średniowieczu[edytuj • edytuj kod]

Mecze solo w kamienowanie izraelskiego czołgu rzadko kończą się sukcesem

Kamienowanie izraelskiego czołgu było bardzo popularne w czasach średniowiecza. Palestyńska religia często była obiektem niezwykle długich oblężeń[4], ale te rzadko były skuteczne, dzięki organizowanym zawodom w kamienowaniu izraelskiego czołgu wycelowanym w ich katapulty i trebusze, które z łatwością mogły zatrzymać ofensywę. Sport osiągnął taką popularność, że Muhammed Abu Flayed, Kalif Jerozolimy w 1390, musiał zabronić gry w kamienowanie izraelskiego czołgu, ponieważ mieszkańcy spędzali zbyt wiele czasu przy grze, a za mało przy pracy.

Popularność sportu doprowadziła do upadku Palestyny. Jednym z powodów, dla którego Imperium Osmańskie mogło tak łatwo podbić Palestynę, był fakt, iż wszyscy palestyńscy żołnierze cały czas poświęcali na grę, zamiast na ćwiczenia wojskowe. Kamienowanie izraelskiego czołgu weszło wtedy w stan recesji, podczas której na popularności zyskało pozbaw głowy bezbronnego chrześcijanina. Sport wrócił do łask w XX wieku, zaś powstanie państwa Izrael przyczyniło się do powrotu kamienowania izraelskiego czołgu na szczyt popularności, na którym utrzymuje się do dziś.

Współczesne kamienowanie izraelskiego czołgu[edytuj • edytuj kod]

W 1983 izraelska armia przetaczała się przez Liban do Bejrutu. Kolumna czołgów bezlitośnie niszczyła wszelki opór jaki napotkała. Nagle grupa młodzików pojawiła się na rogu jednej z ulic. Zanim załoga izraelskiego czołgu mogła w ogóle zareagować, ich pojazd został obrzucony lawiną średnich rozmiarów kamieni. Kiedy kamienie odbijały się od stali, dźwięk ten przedostawał się do środka czołgu, wywołując denerwujący, wibrujący dźwięk. Mimo tego czołg jechał dalej, byle dalej od młodych graczy. Dzięki temu urodziła się nowoczesna inkarnacja starożytnego sportu. Wkrótce potem gra zyskała popularność wśród palestyńskich terrorystów i wkrótce stała się tak kultowa, jak hokej w Montrealu. Gra spodobała się nawet izraelskim żołnierzom, którzy grali z mieszkańcami Południowego Libanu tak bardzo, że zostali tam przez większą część kolejnych dwudziestu lat.

Zasady[edytuj • edytuj kod]

Palestyńczycy z jednej z zawodowych lig w Jerozolimie biorą udział w meczu

Kamienowanie izraelskiego czołgu ma kilka prostych zasad. Biorą w niej udział dwie drużyny, atakująca (Palestyńczycy) i broniąca się (izraelski czołg). Po pierwsze: nadciąga izraelski czołg. Później gracze rzucają w niego kamieniami o różnych rozmiarach. Ponieważ czołg jest zrobiony z ciężkich, nowoczesnych stopów metali, kamienie nie mają większego wpływu na czołg. Załoga czołgu ma dwa wyjścia: może ignorować graczy lub strzelać, większość jednak boi się wyjść z czołgu w obawie przed oberwaniem kamieniem. Gra się kończy, gdy gracze rzucający w czołg zostaną rozstrzelani bądź uciekną lub kiedy czołg odjedzie. W każdym mniejszym palestyńskim mieście są organizowane lokalne rozgrywki ligowe, każda z drużyn próbuje zdobyć jak najwięcej punktów, a na koniec sezonu porównywane są wyniki. Liczba punktów dzielona jest przez liczbę meczów, a najlepsza drużyna zostaje wytypowana na ochotników do zamachów samobójczych w losowych miejscach w Izraelu. W 1996 powstała propozycja zorganizowania ogólnokrajowej ligi, ale pomysł umarł w zalążku, głównie z powodu zacofania technicznego Palestyńczyków oraz problemów z podróżowaniem po kraju na sesje meczowe.

Punktacja[edytuj • edytuj kod]

Dla Palestyńczyków:[edytuj • edytuj kod]

  • trafienie kamieniem z ponad 20 metrów: 2 punkty;
  • trafienie kamieniem z mniejszej odległości: 1 punkt;
  • trafienie członka załogi czołgu w łeb: 20 punktów;
  • zabicie członka załogi: 100 punktów (nikomu w historii nie udało się jeszcze tego dokonać);
  • uszkodzenie peryskopu celowniczego czołgu: 10 punktów;
  • uszkodzenie peryskopu obserwacyjnego czołgu: 5 punktów;
  • każde wykrzyczane "Allah Akbar": 1 punkt;
  • każde trafienie kamieniem innego Palestyńczyka: -10 punktów.

Dla Izraelczyków:[edytuj • edytuj kod]

  • zabicie Palestyńczyka: 10 punktów (dodatkowo bonus 5 punktów za użycie w tym celu gąsienic);
  • pozwolenie na ucieczkę Palestyńczyka: -10 punktów;
  • każdy zmarnowany czołgowy pocisk (pudło): -1 punkt;
  • korzystanie z niedozwolonych środków jak granaty dymne, wytwornice dymu oraz nadmierne kopcenie spalinami na biegu jałowym: -50 punktów za każdy incydent.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Palestyńczycy to jedyni nie-Kanadyjczycy, którzy lubią curling; prawdopodobnie dlatego, że są analfabetami.
  2. Podobnie jak historia Ameryki na bejsbolu.
  3. Kpł 9:13-17
  4. Oczywiście przez Żydów.