Ocena dobra: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Anulowano wersję użytkownika 46.134.190.16)
Znaczniki: rewert edytor źródłowy
Znacznik: edytor źródłowy
Linia 1: Linia 1:
'''Ocena dobra''' – w dzienniku oznaczana cyfrą '''4'''. Uczniowie uzyskują ją w każdej szkole, najczęściej jednak zdarza się to w podstawówce. W [[gimnazjum]] i szkołach ponadgimnazjalnych jeśli dostałeś 4 to albo umiesz ściągać, albo jesteś [[Kujon | kujonem]] i wszyscy się z ciebie śmieją bo tym razem ci słabo poszło.
'''Ocena dobra''' – w dzienniku oznaczana cyfrą '''4''' w skrócie ''db''. Uczniowie uzyskują ją w każdej szkole, najczęściej jednak zdarza się to w podstawówce. W [[gimnazjum]] i szkołach ponadgimnazjalnych jeśli dostałeś 4 to albo umiesz ściągać, albo jesteś [[Kujon | kujonem]] i wszyscy się z ciebie śmieją bo tym razem ci słabo poszło.


== Jak powstała ==
== Jak powstała ==

Wersja z 10:41, 16 wrz 2017

Ocena dobra – w dzienniku oznaczana cyfrą 4 w skrócie db. Uczniowie uzyskują ją w każdej szkole, najczęściej jednak zdarza się to w podstawówce. W gimnazjum i szkołach ponadgimnazjalnych jeśli dostałeś 4 to albo umiesz ściągać, albo jesteś kujonem i wszyscy się z ciebie śmieją bo tym razem ci słabo poszło.

Jak powstała

Ocena dobra powstała po buncie normalnych uczniów[1]. Twierdzili, że to niesprawiedliwe że kujony nie mają słabych ocen. Ministerstwo podzieliło ich opinię i dzięki temu mamy ocenę nie różniącą się zbytnio od piątki, lecz wywołującą płacz u kujonów. Dzięki powstaniu czwórek drastycznie zmniejszyła się liczba uczniów w klasach – większość kujonów dostała szlaban na chodzenie do szkoły.

Jak otrzymać

W teorii wystarczy ci 75% poprawnych odpowiedzi. W praktyce wszystko zależy od nauczyciela. Jeśli ciebie nie lubi to nawet dostać dopalacza będzie trudno. Jeśli chcesz ją bardzo dostać, są dwie opcje (zakładając, że nie jesteś kujonem – im bardziej przydałby się poradnik jak jej nie otrzymać):

  • zakuwasz cały poprzedni dzień z nadzieją, że coś zapamiętasz (najczęściej i tak wracasz do domu z dwóją);
  • robisz ściągę i liczysz na to, że nauczyciel akurat jutro zapomni swoich okularów (jeśli nie zapomni to dostajesz jedynkę i liczysz na to, że na poprawie twojej ściągi nie zauważy[2].

Po otrzymaniu

  • Jeśli jesteś kujonem – brak obiadu w domu, szlaban na czytanie książek i wyśmiewanie przez kolegów z klasy.
  • Jeśli nie jesteś kujonem – gra na komputerze cały dzień, zadowolenie rodziców i szpan przed kolegami z klasy.

Przypisy

  1. Czytaj: nie kujonów
  2. Jeśli trafisz na wyrozumiałego nauczyciela. Najczęściej jednak nie pozwoli ci poprawiać tej kartkówki