Watykan

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Herb Socjalistycznej Republiki Watykanu

Dlaczego w Watykanie nie gra się w bilard? Bo papa mobile.

Dowcip o Watykanie

Watykan (Stolica Apostolska, Imperium Watykańskie łac. Sedes Apostolica, Sancta Sedes) – siedziba największych członków Kościoła katolickiego, gdzie najważniejsze stosunki odbywa papież.

Mieszkańcy

Obywatele Watykanu to głównie papieże (średnio dwóch na km²), kościelni luminescencje, księża, zakonnice, starszyzna Rzymu i gwardia szwajcarska. Oprócz tego do pracy przychodzi około 3000 osób mieszkających poza murami Watykanu (poborcy dziesięciny i przedsiębiorcy ubezpieczeniowi). Gospodarka opiera się na dochodach z pielgrzymek (rocznie od 4 do 7 mln), stręczycielstwa, sprzedaży odpustów i polis na życie po życiu. Watykan ma prawo bicia własnych monet i niegrzecznych dzieci.

Wojska

Watykan jest państwem neutralnym i nie ma wojska nie licząc kardynałów z jednostki specjalnej uzbrojonej w lampki nocne i czapeczki, ale jak to w komuniźmie. Zawsze musi być jakaś armia. Jedynym wyjątkiem jest Armia Szwajcarska, nie wiedzieć dlaczego i co pewnie nie ma związku z nazwą w skład, której wchodzą sami Szwajacarzy.

Związek Socjalistycznych Republik Watykańskich

W skład ZSRW wchodzi 5 Republik:

  • Socjalistyczna Republika Ogrodów Watykańskich (pełno kwiatków alergicy trzymają się z daleka bo najwyższy towarzysz go wywali)
  • Socjalistyczna Republika Placu św.Piotra (uwaga 90% przebywających tam osób to Księża)
  • Socjalistyczna Republika Bazyliki św.Piotra (uwaga 120% przebywających tam osób to Księża)
  • Socjalistyczna Republika Pałacu Papieskiego (osoby tam zamieszkujące to głównie papieże)
  • Socjalistyczna Republika Muzeów i innych Watykańskich Dupereli (tam się upycha turystów którzy mają kasę, żeby starczało na paliwo do papamobile)

Zobacz też

NonNews
Zobacz w NonNews temat:


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.

FSM Logo.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny religii. Jeśli sprawy transcendencji nie są Ci obce – rozbuduj go.