Granatnik RPG-7

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Niektórzy się uparli, że to broń... ja się nie będe kłócił.

RPG-7 (ros.Pучной Противотанковый Γранатомёт) – radziecka broń[potrzebne źródło], prosta jak budowa cepa, stworzona w ZSRR z powodu braku jakiejkolwiek (dobrej) broni przeciwpancernej. Ta broń wcale tego nie zmieniła. Używany głównie przez siły porządkowe i kraje trzeciego świata (np. Polska i Mozambik).

Budowa

Jest to nadzwyczaj proste połączenie starej rynny pokrytej sklejką (oczywiście plastikowej), zapalniczki, oraz spleśniałego oscypka udającego pocisk, który dzięki swojemu zapachowi unieszkodliwia wszystkich dookoła (użytkownika także). Początkowo zaprojektowany do niszczenia czołgów, jednak o dziwo się do tego nie nadawał, więc używany jest do rozgramiania siły żywej (często nawet nie trzeba używać pocisku), tudzież do rozpalania ognisk w mieście. Pierwotnie miała być to kopia panzerfausta z II wojny, ale Ruscy jak to Ruscy, byli upici, i pomylili panzerfausta ze starą oderwaną od fabryki rynną, i na niej oparli swoją konstrukcję, więc (nie)wyszło takie coś, co nazywa się RPG-7. Chińczycy zwęszywszy dobry interes od razu zrobili kopie erpega z jeszcze gorszych materiałów (niby jak?), i nazwali go Type 69 RPG. Nie wiadomo jak takie coś może działać, a tym bardziej zrobić krzywdę – sprawą zajmują się amerykańscy naukowcy.

Występowanie

Używają go wszyscy oprócz jankesów, którzy wyznają filozofie co rosyjskie jest be. Jest także często kupowanym prezentem pod choinkę dzieciom, które marzyły mieć broń, a nie stać ich było na replikę. Używany przez tych co nie lubią Amerykanów budzi śmiech i zarazem strach wśród ich żołnierzy, którzy nadal uważają, że erpeg7 nie jest bronią. Somalijscy myśliwi w latach 90-tych XX w. upolowali wiele czarnych jastrzębi oraz przegonili amerykańskich tubylców ze swojego kraju za pomocą tego narzędzia.

Ciekawostki

  • Często występuje na straganach obok kałacha.
  • Tak naprawdę nie służy do strzelania, ale do walki wręcz.
  • Produkt może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.
  • Nieodpowiednie dla dzieci poniżej trzeciego roku życia.