Daiki Itō: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(nowa strona)
 
M (Drobne poprawki)
 
(Nie pokazano 25 wersji utworzonych przez 20 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Daiki_ito.jpg|thumb|Tutaj wiatr musiał bardzo mocno wiać mu w plecy…]]
<code>''Ten kamikadze z Japonii!''</code>
:<code>Wieszcz polskich szkoczni [[Włodzimierz Szaranowicz|Włodziu]] o Daikim Ito</code>
{{cytat|Ten kamikadze z Japonii…|Wieszcz polskich skoczni [[Włodzimierz Szaranowicz|Włodziu]] o Daikim Itō}}
{{cytat|Śpi znakomicie, nie ma żadnych zahamowań!|Ponownie [[Włodzimierz Szaranowicz|Włodzimierz]]}}


'''Daiki Ito''' (ur. 27 grudnia 1985 w Zimnejkawie) – [[Japonia|Japoński]] [[Skoczek narciarski|skoczek (lotnik?) narciarski]].
'''Daiki Itō''' (ur. [[27 grudnia]] [[1985]] w Zimnejkawie) – japoński skoczek (lotnik?) narciarski.


Daiki Ito jest przedstawicielem bardzo nielicznego pokolenia nowych w miarę przywoitych skoczków z Japonii (możnaby nawet powiedzieć, że sam jeden to pokolenie tworzy). Jego cechą charakterystyczną jest to, że on nie tyle skacze na nartach, co raczej jest niesiony przez [[wiatr]]. Z tego powodu jeśli wiatr jest na prawdę dobry, może on rywalizować z najlepszymi, tak jak w obu konkursach pucharu świata, w których załapał się na podium. Jednak gdy wiatr jest niespecjalny, z wielkim trudem udaje mu się czasami dostać do pierwszej trzydziestki. Natomiast przy silnych podmuchach w plecy potrafi on dokonywać wyczynów godnych samego [[Eddie Edwards|Eddiego "Orła" Edwardsa]], uzyskując ujemne punkty za odległość lub cudem unikając śmierci po lądowaniu na buli. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są skocznie mamucie, na których nawet przy korzystnym wietrze nie potrafi latać.
Daiki Itō jest przedstawicielem bardzo nielicznego pokolenia nowych w miarę przyzwoitych skoczków z Japonii (można by nawet powiedzieć, że sam jeden to pokolenie tworzy). Jego cechą charakterystyczną jest to, że on nie tyle skacze na nartach, co raczej jest niesiony przez [[wiatr]]. Z tego powodu jeśli wiatr jest na prawdę dobry, może on rywalizować z najlepszymi, tak jak w obu konkursach pucharu świata, w których załapał się na podium. Jednak gdy wiatr jest niespecjalny, z wielkim trudem udaje mu się czasami dostać do pierwszej trzydziestki. Natomiast przy silnych podmuchach w plecy potrafi on dokonywać wyczynów godnych samego [[Eddie Edwards|Eddiego „Orła” Edwardsa]], uzyskując ujemne punkty za odległość lub cudem unikając śmierci po lądowaniu na buli.


== Sukcesy Daiki ==
Z racji swojej zależnej w 90% od czynników przyrodniczych formy Daiki Ito nie wywalczył zbyt wiele tytułów w swojej karierze. Jego najwiekszym osiągnięciem było zajęcie trzeciego miejsca w drużynie na [[Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich|Mistrzostwach Świata]] w [[Sapporo]] w 2007 roku. Japoński trener postanowił pobawić się w hazard i zawierzając prognozom pogody zapowiadającym korzystny wiatr wpakował Daikiego do składu (choć też nie miał za bardzo kogokolwiek innego, kogo mógłby dać do kadry...). Prognozy sie sprawdziły i wybór selekcjonera zapewnił Japończykom brązowy medal. I na tym sukcesy Ito się kończą, wspomnianych wcześniej dwóch miejsc na podium w [[Puchar Świata w skokach narciarskich|Pucharze Świata]] za takowe się raczej nie uznaje.
Z racji swojej zależnej w 90% od czynników przyrodniczych formy Daiki Itō nie wywalczył zbyt wiele tytułów w swojej karierze. Jego największym osiągnięciem było zajęcie trzeciego miejsca w drużynie na [[Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich|Mistrzostwach Świata]] w [[Sapporo]] w 2007 roku. Japoński trener postanowił pobawić się w hazard i zawierzając prognozom pogody zapowiadającym korzystny wiatr wpakował Daikiego do składu (choć też nie miał za bardzo kogokolwiek innego, kogo mógłby dać do kadry…). Prognozy się sprawdziły i wybór selekcjonera zapewnił Japończykom brązowy medal. I na tym sukcesy Itō się kończą, wspomnianych wcześniej dwóch miejsc na podium w [[Puchar Świata w skokach narciarskich|Pucharze Świata]] za takowe się raczej nie uznaje. Jeszcze można wspomnieć o sezonie 2011/12, gdzie był 4. w generalce. Wtedy także był 4 razy na najwyższym stopniu podium.


== Przypadek w Sapporo, 2013 rok ==
Daiki po dość słabym początku sezonu zapunktował dopiero w pierwszym konkursie w Sapporo, w swojej ojczyźnie, zajmując 6. miejsce po dwóch dobrych skokach.


Ale kogo to obchodzi, skoro następnego dnia, [[20 stycznia]] [[2013]], dokonał wyczynu podobnego do wyczynu [[Wolfgang Loitzl|Loitzla]] z Zakopanego z 2004 roku. Otóż to w tym konkursie oddał w I serii dobry skok, który dawał mu 2. miejsce. Cały konkurs był istnym cyrkiem, kilkakrotnie go przerywano, a niektórzy zawodnicy (między innymi [[Martin Schmitt]]) mieli odjęte nawet po 29 punktów za wiatr. Daikiemu zdarzyło się dolać oliwy do ognia – przy odepchnięciu się od belki poślizgnął się i runął w dół, robiąc szpagat w pozycji przodem do zeskoku. Jednak, podobnie jak Loitzl, Itō szczęśliwie wyhamował przed progiem. Wszystkim było do śmiechu z wyjątkiem Japończyków i jego samego.
{{Skoczkowie1}}

[[Kategoria:Skoczkowie narciarscy|Ito, Daiki]]
Jak się skończyła cała bajka? Itō wystartował na czerwonym świetle, nie pozwolili mu skoczyć drugi raz i został zdyskwalifikowany. Na szczęście dla niego na 30 miejscu go zdyskwalifikowali, a nie na ostatnim i zdobył jeden punkcik.

== Zobacz też ==
* [[Ryoyu Kobayashi]]
* [[Noriaki Kasai]]

{{Skoczkowie}}
[[Kategoria:Japońscy skoczkowie narciarscy|Itō, Daiki]]

Aktualna wersja na dzień 17:18, 11 mar 2023

Tutaj wiatr musiał bardzo mocno wiać mu w plecy…

Ten kamikadze z Japonii…

Wieszcz polskich skoczni Włodziu o Daikim Itō

Śpi znakomicie, nie ma żadnych zahamowań!

Ponownie Włodzimierz

Daiki Itō (ur. 27 grudnia 1985 w Zimnejkawie) – japoński skoczek (lotnik?) narciarski.

Daiki Itō jest przedstawicielem bardzo nielicznego pokolenia nowych w miarę przyzwoitych skoczków z Japonii (można by nawet powiedzieć, że sam jeden to pokolenie tworzy). Jego cechą charakterystyczną jest to, że on nie tyle skacze na nartach, co raczej jest niesiony przez wiatr. Z tego powodu jeśli wiatr jest na prawdę dobry, może on rywalizować z najlepszymi, tak jak w obu konkursach pucharu świata, w których załapał się na podium. Jednak gdy wiatr jest niespecjalny, z wielkim trudem udaje mu się czasami dostać do pierwszej trzydziestki. Natomiast przy silnych podmuchach w plecy potrafi on dokonywać wyczynów godnych samego Eddiego „Orła” Edwardsa, uzyskując ujemne punkty za odległość lub cudem unikając śmierci po lądowaniu na buli.

Sukcesy Daiki[edytuj • edytuj kod]

Z racji swojej zależnej w 90% od czynników przyrodniczych formy Daiki Itō nie wywalczył zbyt wiele tytułów w swojej karierze. Jego największym osiągnięciem było zajęcie trzeciego miejsca w drużynie na Mistrzostwach Świata w Sapporo w 2007 roku. Japoński trener postanowił pobawić się w hazard i zawierzając prognozom pogody zapowiadającym korzystny wiatr wpakował Daikiego do składu (choć też nie miał za bardzo kogokolwiek innego, kogo mógłby dać do kadry…). Prognozy się sprawdziły i wybór selekcjonera zapewnił Japończykom brązowy medal. I na tym sukcesy Itō się kończą, wspomnianych wcześniej dwóch miejsc na podium w Pucharze Świata za takowe się raczej nie uznaje. Jeszcze można wspomnieć o sezonie 2011/12, gdzie był 4. w generalce. Wtedy także był 4 razy na najwyższym stopniu podium.

Przypadek w Sapporo, 2013 rok[edytuj • edytuj kod]

Daiki po dość słabym początku sezonu zapunktował dopiero w pierwszym konkursie w Sapporo, w swojej ojczyźnie, zajmując 6. miejsce po dwóch dobrych skokach.

Ale kogo to obchodzi, skoro następnego dnia, 20 stycznia 2013, dokonał wyczynu podobnego do wyczynu Loitzla z Zakopanego z 2004 roku. Otóż to w tym konkursie oddał w I serii dobry skok, który dawał mu 2. miejsce. Cały konkurs był istnym cyrkiem, kilkakrotnie go przerywano, a niektórzy zawodnicy (między innymi Martin Schmitt) mieli odjęte nawet po 29 punktów za wiatr. Daikiemu zdarzyło się dolać oliwy do ognia – przy odepchnięciu się od belki poślizgnął się i runął w dół, robiąc szpagat w pozycji przodem do zeskoku. Jednak, podobnie jak Loitzl, Itō szczęśliwie wyhamował przed progiem. Wszystkim było do śmiechu z wyjątkiem Japończyków i jego samego.

Jak się skończyła cała bajka? Itō wystartował na czerwonym świetle, nie pozwolili mu skoczyć drugi raz i został zdyskwalifikowany. Na szczęście dla niego na 30 miejscu go zdyskwalifikowali, a nie na ostatnim i zdobył jeden punkcik.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]