Kurator
Kurator – jednostka społeczna służąca do utrudniania życia osobom w wieku od 13 do 18, a czasem nawet 21 lat. Powołuje go sąd wówczas, gdy rodzice narazili się komuś wysoko postawionemu występuje obawa o dobro małoletniego lub gdy popełnił on przestępstwo.
Przed zakończeniem kurateli[edytuj • edytuj kod]
Niezadługo przed ukończeniem przez ofiarę podopiecznego 18. roku życia, kurator obawiający się o swoje pieniądze jego dobro, pragnie nade wszystko wydłużyć kuratelę do 21. roku życia. Toteż zanim nastąpi magiczna granica, kurator stara się konsekwentnie udowodnić demoralizację, najczęściej poprzez wrobienie przyłapanie swojego podopiecznego na piciu napoju szczególnie pożądanego przed osiemnastką. Wówczas za pieniądze wszystkich podatników wszczynana jest rozprawa sądowa mająca na celu wydłużenie okresu kurateli.
Kurator w PZPN[edytuj • edytuj kod]
Najbardziej spektakularną sprawą było orzeczenie dozoru kuratorskiego wobec Polskiego Związku Piłki Nożnej. Powodem orzeczenia kuratora wobec PZPN-u, była jego demoralizacja, polegająca na nadużywaniu przez niego alkoholu, oraz fakt, że dopuścić się miał on licznych przestępstw korupcyjnych. Jednak, jako że PZPN posiada wysoko postanowionego opiekuna, dozór kuratorski został błyskawicznie zniesiony w obawie przed utratą Euro 2012.
Cele kurateli[edytuj • edytuj kod]
- Uświadomienie młodzieży, że do 17. roku życia może robić co tylko chce (z wyjątkiem jednego)[1]
- Umożliwienie emerytowanym sędziom, adwokatom, prokuratorom dorobienia do bardzo niskiej[2] emerytury
- Stworzenie zajęcia dla znudzonych prawników
- Wyręczanie dyrektorów gimnazjów w sprawach trudnej młodzieży