Michael Hayböck: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
Znacznik: edytor źródłowy
Znacznik: przez API
Linia 2: Linia 2:
[[Plik:World Junior Championship 2010 Hinterzarten - Michael hayboeck.jpg|thumb|200px|Jest złoto, ale to niestety nie wystarczy, żeby dostać się do kadry narodowej. Wróć jak będziesz skakał lepiej]]
[[Plik:World Junior Championship 2010 Hinterzarten - Michael hayboeck.jpg|thumb|200px|Jest złoto, ale to niestety nie wystarczy, żeby dostać się do kadry narodowej. Wróć jak będziesz skakał lepiej]]
[[Plik:Hayboeck.jpg|thumb|200px|''To tylko wygrana z rekordem skoczni, dziesiąty raz w tym sezonie. Muszę chyba bardziej się starać…'']]
[[Plik:Hayboeck.jpg|thumb|200px|''To tylko wygrana z rekordem skoczni, dziesiąty raz w tym sezonie. Muszę chyba bardziej się starać…'']]
{{t}} Austriacki skoczek, zwany również królem Finlandii. Mimo że w sezonie 2015/2016 zdobył trzy razy pod rząd złote medale w PŚ, wikipedia nadal o tym milczy, co oznacza, że sukcesy Michiego są trzymane w sekrecie dla tej części świata, która przychodzi przed telewizor tylko ,,Gdy skacze Małysz".
{{t}} jeden z najbardziej zmarnowanych talentów współczesnych skoków narciarskich. Jego największym życiowym błędem jest fakt pochodzenia z [[Austria|Austrii]] – kraju, w którym nawet [[Adam Małysz]] miałby problem ze stałym miejscem w kadrze narodowej. Niestety, ze względu na czysto austriacki rodowód, nie może się on wyrwać do innej reprezentacji jak to kiedyś uczynili [[Ingemar Mayr]] i [[Christoph Kreuzer]]. Tym samym pozostaje mu marnowanie się w zawodach niższej rangi i spokojne znoszenie upokorzeń ze strony sztabu szkoleniowego.


W sezonie 2013/2014 nastąpił jednak przełom w karierze Michaela. Z powodu osłabienia austriackiej reprezentacji (dla innych krajów ich obecny poziom byłby sukcesem) spowodowanej wypadkami i wcześniejszym zakończeniem sezonu przez Morgiego, oraz słabą dyspozycją starszych już Loitzla, Kocha czy Koflera Hayböck jest w miarę regularnie powoływany na PŚ, wraz z innymi młodymi zawodnikami takimi jak Diethart czy Kraft. Osiąga w PŚ całkiem przyzwoite wyniki, jest 6. w generalce (chociaż większość sezonu spędził w [[Puchar Kontynentalny|Kontynentalu]]). Pojechał z kadrą także na IO w Soczi, gdzie był najlepszy (!) ze swojej drużyny (Schlieri nie zachwyca w tym sezonie, Morgi wrócił po wypadku w Kulm tylko na IO, forma Dietharta wyparowała, a Kofi pojechał do Soczi chyba tylko na wycieczkę). W sezonie 2014/15 wygrał konkurs PŚ w Bischofshofen.
W sezonie 2013/2014 nastąpił przełom w karierze Michaela, który wcześniej uważany był za totalną porażkę swojej drużyny. Z powodu osłabienia austriackiej reprezentacji (dla innych krajów ich obecny poziom byłby sukcesem) spowodowanej wypadkami i wcześniejszym zakończeniem sezonu przez Morgiego, oraz słabą dyspozycją starszych już Loitzla, Kocha czy Koflera, Hayböck jest w miarę regularnie powoływany na PŚ, wraz z innymi młodymi zawodnikami takimi jak Diethart czy Kraft. Osiąga w PŚ całkiem przyzwoite wyniki, jest 6. w generalce (chociaż większość sezonu spędził w [[Puchar Kontynentalny|Kontynentalu]]). Pojechał z kadrą także na IO w Soczi, gdzie był najlepszy (!) ze swojej drużyny (Schlieri nie zachwyca w tym sezonie, Morgi wrócił po wypadku w Kulm tylko na IO, forma Dietharta wyparowała, a Kofi pojechał do Soczi chyba tylko na wycieczkę). W sezonie 2014/15 wygrał konkurs PŚ w Bischofshofen, gdzie to przeżył namiętne chwile ze swoim przyjacielem jak i partnerem życiowym- Stefanem Kraftem, który tryumfował jako zwycięsca tcs.


== Kariera ==
== Kariera ==

Wersja z 21:53, 13 cze 2016

Jest złoto, ale to niestety nie wystarczy, żeby dostać się do kadry narodowej. Wróć jak będziesz skakał lepiej
To tylko wygrana z rekordem skoczni, dziesiąty raz w tym sezonie. Muszę chyba bardziej się starać…

Szablon:T Austriacki skoczek, zwany również królem Finlandii. Mimo że w sezonie 2015/2016 zdobył trzy razy pod rząd złote medale w PŚ, wikipedia nadal o tym milczy, co oznacza, że sukcesy Michiego są trzymane w sekrecie dla tej części świata, która przychodzi przed telewizor tylko ,,Gdy skacze Małysz".

W sezonie 2013/2014 nastąpił przełom w karierze Michaela, który wcześniej uważany był za totalną porażkę swojej drużyny. Z powodu osłabienia austriackiej reprezentacji (dla innych krajów ich obecny poziom byłby sukcesem) spowodowanej wypadkami i wcześniejszym zakończeniem sezonu przez Morgiego, oraz słabą dyspozycją starszych już Loitzla, Kocha czy Koflera, Hayböck jest w miarę regularnie powoływany na PŚ, wraz z innymi młodymi zawodnikami takimi jak Diethart czy Kraft. Osiąga w PŚ całkiem przyzwoite wyniki, jest 6. w generalce (chociaż większość sezonu spędził w Kontynentalu). Pojechał z kadrą także na IO w Soczi, gdzie był najlepszy (!) ze swojej drużyny (Schlieri nie zachwyca w tym sezonie, Morgi wrócił po wypadku w Kulm tylko na IO, forma Dietharta wyparowała, a Kofi pojechał do Soczi chyba tylko na wycieczkę). W sezonie 2014/15 wygrał konkurs PŚ w Bischofshofen, gdzie to przeżył namiętne chwile ze swoim przyjacielem jak i partnerem życiowym- Stefanem Kraftem, który tryumfował jako zwycięsca tcs.

Kariera

Młody Michael był jednym z lisów Helwarta. W związku z tym, jego wyniki od samego początku odstawały od reszty juniorów. Bardzo szybko wspiął się do czołówki zostawiając swoich ludzkich kolegów w tyle. Michael poszczycić się może szeregiem trofeów, o których zwykły szarak może jedynie pomarzyć. Posiada cztery medale Mistrzostw Świata Juniorów, a wszystkie złote, jak na Austriaka przystało. Dwukrotnie wygrywał zawody Pucharu Kontynentalnego, a w jednym z nielicznych startów w Pucharze Świata, przy pełnym składzie odnotował rekordowe, szóste miejsce. Fakt ten rozszedł się jednak bez echa, bo kto by się przejmował jakimś szóstym miejscem? W każdym razie nie w Austrii… Nikogo to zbytnio nie przejęło i Michael wrócił wojować do Kontynentala.

Przyszłość

Michael, podobnie jak ogromna część austriackich adeptów skoków narciarskich, będzie spokojnie czekał do momentu osłabnięcia obecnych asów bądź tragicznego wypadku jednego z nich. Należy brać też pod uwagę chwilową nieobecność Zaunera, który wcale nie spisuje się gorzej od powiedzmy Kocha i miejsce w kadrze ma pewne. Prawda jest taka, że Michael prędzej się zestarzeje, niż otrzyma szansę na regularne występy. Wtedy i tak nie będzie już przydatny. Dziwnym jest, że jeszcze nie wpadł w depresję. Być może nastąpi to niedługo.

Fani

Michael Hayböck nie posiada szczególnego grona wiernych fanów, pomijając rodzinę i znajomych z kwadrata. Mimo wszystko, zasługuje na niego bardziej, niż niejeden startujący w Pucharze Świata leser, który ma z górki, a i tak skacze słabo. Jeśli wzięło cię teraz na refleksję, to idź wyślij mu maila, dotację, walentynkę… Wszystko jedno, niech się chłopak nie marnuje.