Benedykt XVI

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Joseph Ratzinger)
Grinch?
Niby taki spokojny papież, a kto wie, czy nie znudzi mu się i nie zrobi Wielkiej Czystki Czegoś-tam i nie założy Imperium…

Postrafiam Fas… Ciule!

Benedykt XVI pozdrawia pielgrzymów-Polaków w Watykanie

Pochuj z wami

Kolejna odezwa do Polaków

Mudlmue she…

Benek chce się modlić

Tańczyć, śpiewać, kwasy łykać, pierścień, szata, pontyfikat!
Ad majorem Dei glorium!

Credo Benedykta XVI

Beniu, nie odchodź!

Angela Merkel dowiedziała się o abdykacji

Benedykt XVI lub Dominator III (właśc. Joseph Alois Alfonso „Panzerkardinal” Ratzinger, znany także jako Paparazzi lub Darth Benedikt, ur. 16 kwietnia 1927 w Marktl am Inn, zm. 31 grudnia 2022 w Watykanie) – od 19 kwietnia 2005 papież, wcześniej kardynał i prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Abdykował 11 lutego 2013, poinformował że jego pontyfikat zakończy się 28 lutego 2013 o godzinie 20:00.

Jako szesnastolatek został wcielony w poczet żołnierzy III Rzeszy i dwa lata siedział w tygrysie i gromił bolszewików. Pewnego razu złapał jednego Polaka, ale sam Bóg przemówił do niego z niebios, aby go oszczędzić, bo ten zostanie kiedyś papieżem. Benio odparł: Dobrze, ale pod warunkiem, że ja będę papieżem po nim!.

Powszechnie zwany Żelaznym Kardynałem do czasu wizyty na Światowych Dniach Młodzieży w Kolonii w 2005 roku. Wówczas to wiatr zwiał mu piuskę, która pochwycił jeden z zebranych, przekonując się, ze materiał, z jakiego ją wykonano jest zdecydowanie za miękki na żelazo. Benedykt XVI zasłynął też m.in. jako twórca i krzewiciel języka watykańskiego. Podczas pielgrzymki do Polski w 2006 roku okazało się, że włada polskim językiem lepiej niż sam prezydent (Posdrafiam wfystkich pielkschymuf jesyka polskiego!).

Herb Benedykta XVI[edytuj • edytuj kod]

Benedykt szpanuje swoim Volvo

Mimo że do narysowania tego herbu użyto tylko pięciu rodzajów kredek, to ma on wiele ukrytych znaczeń i przesłań nawołujących do lepszego postępowania. Najbardziej rzucające się w oczy elementy to czapka, szalik, pasek od spodni i sznurek (prawdopodobnie opasający palto). Jest to wyraźna przestroga, mówiąca o ciepłym ubieraniu się zimą. Benedykt dobrze pamięta incydent, gdy to pewnego zimowego wieczoru zatrzasnęły mu się drzwi od domu (klucze także znajdują się na herbie) i całą noc spędził na mrozie, co skutkowało przeziębieniem. Nie wdając się w szczegóły, przejdźmy do wewnętrznej części herbu. Głowa umieszczona po lewej stronie, ma na celu przypomnienie króla estrady – Michaela Jacksona (jego twarz tam pokazana, nie jest dzisiejszą, której nikt już nie zdoła zobaczyć, ale tą z czasów swojej świetności) i nakłonienie ludzi do pojednania się nawet z takimi osobami jak on. Kolejny element – muszla – nie jest dla nikogo tajemnicą, bo stanowi reklamę koncernu paliwowego Shell. W zamian firma zobowiązała się do darmowego tankowania papamobilu. Po prawej stronie herbu widnieje niedźwiedź z czerwoną opaską. Oznacza, że herb umieścił się w niedźwiedziu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy: